TESK Genel Başkanı Palandöken uyardı

  • Giriş : 22.01.2008 / 10:37:00

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yarıyıl tatiline çıkacak vatandaşların toplu taşıma araçlarını tercih etmelerini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Palandöken, yazılı açıklamasında, 2007 yılının 11 ayında toplam 679 bin 935 kazada 3 bin 237 kişinin hayatını kaybettiğini, 137 bin 400 kişinin ise yaralandığını belirtti.

İlköğretim ve liselerde toplam 15 milyon öğrenci ile 600 bin öğretmenin bu hafta sonu yarı yıl tatiline çıkacaklarını kaydeden Palandöken, ''Tatile çıkacak olan öğrenci, öğretmen ve velilerimiz özel araçlarının yerine mutlaka toplu taşıma araçlarını kullansınlar. Çünkü 15 milyon öğrenci ve 600 bin öğretmen aileleri ile birlikte ülke nüfusunun yarısından fazlasını oluşturuyor'' görüşünü ifade etti.

Bu dönemde trafik denetimlerinin sıkılaştırılması gerektiğini belirten Palandöken, ''Sürücülere de uykusuz, alkollü olarak ve yorgun araç kullanmamaları, ayrıca tatile çıkmadan önce araçlarının bakımlarını yaptırmaları'' uyarısında bulundu.

Bu arada, velilerden başarılı çocukları karne hediyeleri için ''bakkal amcalarına götürmelerini'' isteyen Palandöken, kırık not alan çocuklarla karşılıklı konuşarak yardımcı olunması gerektiğini da ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious