Teslim olan 5 terörist salıverildi

Teslim olan 5 terörist salıverildi.13923
  • Giriş : 25.10.2008 / 00:40:00
  • Güncelleme : 24.10.2008 / 23:58:51

Terör örgütü PKK'nın Irak'taki kamplarından kaçarak Silopi'de güvenlik güçlerine teslim olan 2'si kadın 5 terörist, ''Etkin pişmanlık'' hükümlerinden yararlanarak serbest kaldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Irak'ın kuzeyindeki terör örgütü PKK kamplarından kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan 5 terörist, Diyarbakır özel yetkili Cumhuriyet Savcısınca serbest bırakıldı.

Özel yetkili Cumhuriyet Savcısı, ''terör örgütü üyesi olmak'' suçundan haklarında soruşturma başlatılan tutuklu sanıkların, ''Herhangi bir suçun işlenmesine iştirak etmeksizin, gönüllü olarak örgütten kaçarak güvenlik güçlerine teslim olduğu'' gerekçesiyle, ''Etkin Pişmanlık'' hükümlerinden yararlandırılarak serbest bırakılmalarına karar verdi.

21 Ekimde, terör örgütü PKK'nın kamplarından kaçarak Verimli Jandarma Karakolu'na teslim olan 2'si kadın 5 terör örgütü üyesi, Silopi Cumhuriyet Başsavcılığınca ifadeleri alındıktan sonra sevk edildikleri nöbetçi mahkemece tutuklanmış, soruşturma dosyası Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*