'Testere cinayeti'ne müebbet hapis

  • Giriş : 21.02.2007 / 00:00:00

İzmir'in Urla ilçesinde 2005 yılında, kendisini terkeden sevgilisi Funda İşsiz'i 37 yerinden bıçaklayarak öldüren üniversite öğrencisi Celalettin E. (19) davasının altıncı duruşmasında karar çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Mahkeme heyeti, sanık Celalettin E.'ye ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Karar, hafifletici sebeplerden müebbet hapse çevrildi. Mahkeme heyeti tarafından son sözü sorulan Celalettin E., çok pişman olduğunu söyledi. Öldürülen Funda İşsiz'in annesi Huriye İşsiz ise mahkemeye teşekkür ederek, "Benim kızım toprakta nasıl çürüdüyse o da çürüsün. Pişmanlık fayda etmiyor." dedi.

İzmir 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya tutuklu sanık Celalettin E., öldürülen Funda İşsiz'in annesi Huriye İşsiz, babası Nazım İşsiz ve avukatlar katıldı. Mahkeme başkanı, sanığa son sözlerini sordu. Çok pişman olduğunu ve olay anında bilincini yitirdiğini ileri süren Celalettin E., "Funda o gün bana karşı tahrik edici şekilde konuştu. Etkilenmiştim. Nasıl olduğunu hâlâ anlam veremiyorum. Bilinçsiz bir şekilde oldu. Birbimizle anlaşmıştık, evli gibiydik. Çok pişmanım." diye konuştu.

Mahkeme heyeti, daha sonra karar için salondan çıktı. Kısa bir süre sonra tekrar salona gelen heyet, sanık Celalettin E.'yi olay tarihinde 18 yaşından küçük Funda İşsiz'i canavarca hislerle öldürmekten dolayı ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum etti. Sanığın olaydan sonra karakola gitmesi ve pişman olması gibi sebepleri göz önüne alan mahkeme, cezayı müebbet hapse çevirdi.

Funda İşsiz'in ailesi, kararı sevinçle karşıladı. Acılı anne Huriye İşsiz, kızını öldüren kişinin pişman olduğuna inanmadığını ve son pişmanlığın fayda etmediğini söyledi. İşsiz, "Pişmanlık fayda etmiyor, onu da kabul etmiyorum. Kızımla anlaştıkları doğru değil, yalan söylüyor. Her şeyi planlı yaptı. Kızımla ayrılışını gururuna yediremedi. Başka sevgili buldu, onunla rahat çıkmak için kızımı yok etti. İçim yanıyor. Ben, kızımı çok güzel kolladım. Onlarsa çocuklarını katil yetiştirmiş, haram süt vermişler." diye konuştu.

Cezanın kendisini mutlu ettiğini anlatan İşsiz, "Şimdiye kadar ben ağladım. Şimdi ben oynayacağım, onlar ağlasın." diyerek duygularını dile getirdi.

Baba Nazım İşsiz ise cezayı yeterli bulmadığını belirterek ağırlaştırılmış müebbet beklediğini kaydetti. Yaşadıkları olayın ibretlik olduğunu ifade eden İşsiz, "Allah kimsenin başına vermesin. Böyle kişilerin toplumda yeri olmaması gerektiğini düşünüyorum. Tek işteğim başka çocukların ölmemesi." dedi.

Olay 2005 yılında meydana gelmiş, babasının Urla İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne götürdüğü Celalettin E., kız arkadaşı Funda İşsiz'i öldürerek cesedini bir otelin yakınındaki kullanılmayan binaya sakladığını itiraf etmişti. Binada yapılan aramada, çalışmayan bir derin dondurucuda genç kızın 37 yerinden bıçaklanmış cesedi bulunmuştu. Sanık Celalettin E. de cinayeti Funda İşsiz'i cep telefonunda bulduğu mesajlar üzerine aldatıldığından şüphelenerek işlediğini öne sürmüştü. Olayın ardından üniversite öğrencisi Celalettin E.'nin, lise öğrencisi kız arkadaşı Funda İşsiz'i öldürmeden önce bir arkadaşına cep telefonuyla, "Sen Testeri filmini seyrettin mi? Film gerçek olacak." dediği iddia edilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious