'Testis skandalında' yeni gelişme!

  • Giriş : 21.12.2006 / 00:00:00

Kadın doktorların 16 yaşındaki A.F.G'nin ultrasonunu çekmediği iddialarıyla gündeme gelen Opr. Dr. Celal T'nin 13 Kasımda A.F.G'yi muayene ettikten sonra 100 YTL para aldığı iddia edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sağlık Bakanlığı müfettişlerinin yürüttüğü soruşturma kapsamında, A.F.G. babası Osman G. ve kardeşinin ifadelerine başvurmasının ardından, iki kadın doktoru testis ultrasonu çekmemekle suçlayan Dr. Celal T'nin, A.F.G'yi muayene ettikten sonra 100 YTL para aldığı iddiaları ortaya atıldı.

A.F.G'yi 13 Kasımda Celal T'nin özel muayenehanesine götürdüğünü anlatan amcası, doktorun kendilerine makbuz vermediğini savundu.

Müfettişler konuyu incelerken, hastane yetkilileri, Celal T'nin kayıtlı bir özel muayenehanesinin olmadığını belirttiler.

Yetkililer, sağlık kurumlarındaki performans uygulaması kapsamında, özel muayenehanesi olan doktorların tam gün çalışanlara oranla döner sermayeden yüzde 70 oranında daha az para aldıklarını söylediler.

Celal T'nin hastane yönetimine özel muayenehanesi olmadığını beyan etmesine rağmen, A.F.G'den kayıt dışı para aldığı iddialarının da müfettiş raporlarına geçtiği öğrenildi.

Bu arada, bir yetkili, Celal T'nin 1 yılda, döner sermayeden fazladan aldığı iddia edilen para miktarının 40 bin YTL civarında olduğunu savunarak, soruşturma sonucunda, Celal T'den, döner sermayeden fazladan aldığı paraların tahsil edilebileceğini söyledi.

A.F.G'nin Babası Osman G. müfettişlerin kendilerine bu konuyu sorduklarını belirterek, ''Oğlumu amcası, Celal T'nin muayenehanesine götürmüştü. 100 YTL para verdiklerini söylediler. Müfettişler, dava açma hakkı kazandığımız bu konuda şikayetçi olup olmayacağımızı sordular. Ben de 'kusuru varsa oluruz' dedim'' diye konuştu.

Celal T, yazdığı ameliyat raporunda Konya Numune Hastanesinde iki bayan radyoloji uzmanı doktorun A.F.G'nin testis ultrasonunu çekmediği, bu nedenle hastaya müdahalede geç kalındığını iddia etmişti.

Olayla ilgili Sağlık Bakanlığı soruşturma başlatmış, Vali Atilla Osmançelebioğlu, Dr. Celal T'yi açığa almıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious