Teşvik paketi işsizliğe çare olacak

Teşvik paketi işsizliğe çare olacak.13094
  • Giriş : 04.06.2009 / 16:36:00

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, yeni teşvik ve istihdam paketi sayesinde işsizlikle mücadelede önemli gelişme kaydedileceğini belirterek, ''İşsizliğe çare bulunacak'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Uslu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeni teşvik paketinin yararlı olacağını, piyasalara hareket getireceğini söyledi. Teşvik paketinde, elektrik desteğinin olmamasının ise büyük eksiklik olduğunu belirten Uslu, şunları kaydetti:

''5084 sayılı Teşvik Yasası kapsamında da olan Adıyaman önemli ölçüde yatırım çekmişti, ama yeterli değildi. Yeni pakette sektörel ve bölgesel teşvik verilmesi çok dengeli oldu. Teşviklerin Adıyaman, bölgemiz için son derece yararlı olacağı kanısındayım. Adıyaman, teşvikten maksimum yararlananlar arasında. Özellikle tekstil, konfeksiyon, hazır giyim, deri sektörlerinde birinci ve ikini bölgelerde üretim yapan girişimcilere yeni fırsatlar sunuluyor. Bu fırsatlar sayesinde, bölge ciddi yatırım çekecektir.''

İstihdama yönelik paketle yaklaşık 500 bin kişiye istihdam imkanı oluşturulduğuna dikkati çeken Mustafa Uslu, ''Bölgede mesleki eğitimle eleman yetiştirmede sıkıntı çekiyorduk. Verilen teşviklerle işsizliğe çare bulunacak, işsizlikle mücadelede önemli gelişme kaydedilecek'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*