Teşvik primi suç kapsamına alındı

  • Giriş : 17.04.2007 / 00:00:00

Futbol Federasyonu Başkan Vekili Affan Keçeci, ''Hiçbir kulübe ve takıma ne daha fazla yakınız ne de daha fazla uzağız'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Beykent Üniversitesi'nin 6. İletişim Ödülleri töreninde, Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'a verilen ''Yılın En Başarılı Spor Adamı'' ödülünü alan Keçeci, futbolda son dönemdeki tartışmalardan yakındı.

Federasyon yönetim kurulu üyelerinin her birinin gönlünde bir kulübün sevgisinin yattığını, ancak federasyon yönetiminde taraftar kimliklerinin bir tarafa bırakıldığını anlatan Keçeci, kendilerine, ailelerine ve ülkeye olan saygılarından bu işlerin içinde olmayacaklarını kaydederek, şöyle konuştu:

''Her birimizin gönlünde bir kulübün sevgisi yatar. Ben Beşiktaş'ta yıllarca yöneticilik yaptım. Ama federasyona 19 Ocak 2006'da seçildiğimiz gün ben ve diğer yönetim kurulu arkadaşlarım, herkes taraftar kimliği kapının dışında bıraktık. Hiçbir kulübe, hiçbir takıma ne daha fazla yakınız, ne de daha fazla uzağız. Biz vicdanlarımızla hareket eden insanlarız.''

-''TEŞVİK SUÇ KAPSAMINA ALINDI''-

Tartışmaların bir kenara bırakılarak futbolun güzelliğinin yaşanması gerektiğini kaydeden Keçeci, ''Kimse öküzün altında buzağı aramasın'' dedi.

Profesyonel Futbol Disiplin Talimatı'nda değişiklik yaparak, ''teşvik'' konusunun suç kapsamına alındığını bildiren Keçeci, son dönemde yaşanan tartışmalarda kitlelere hitap eden insanların yanlış bilgilerle toplumu yanlış yönlendirdiğinden yakındı.

Keçeci, ''Maalesef okumuyorlar. Profesyonel Futbol Disiplin Talimatı'nı okudukları zaman teşvikin suç olup olmadığını görecekler'' diye konuştu.

Fenerbahçe'nin Vestel Manisaspor ile yaptığı Turkcell Süper Lig maçında Tuncay'ın pozisyonuyla ilgili Aziz Yıldırım'ın tepkili davranışlarına da açıklık getiren Keçeci, ''Yıldırım, Tuncay'ın pozisyonunda penaltı iddiasında bulunup serzenişte bulundu. Aziz Yıldırım herhangi bir konuda ne şahsıma, ne başkanımıza ne de herhangi bir yönetim kuruluna, kimseye bir tepkide bulunmadı. Pozisyona tepki gösterdi. Ben Aziz Bey'e yanıt da vermedim, çünkü bana yönelttiği bir şey yoktu, ortaya konuştu. Penaltı olduğunu iddia etti'' dedi.

-TEPKİLİ SESLER-

Ödül töreninde, Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'un adı okunduğunda salondan hafif bir uğultuyla yuhalama sesi duyulurken, ödülü almaya çıkan Affan Keçeci alkışlandı.

Keçeci aldığı ödülün ardından, Haluk Ulusoy adına kendisine bu ödülü veren öğrencilere teşekkür etti.

Ulusoy'un rahatsızlığı nedeniyle ödülünü almaya gelemediği bildirildi.

-''BUGÜN HEYECANLIYIM''-

Törende ''Yılın En Başarılı Sporcusu'' ödülünü alan Galatasaraylı futbolcu Arda Turan, sakatlığı nedeniyle uzak kaldığı takımına yakında döneceğini ifade etti.

Tören salonundaki Galatasaray sempatizanlarının yoğun desteğiyle karşılaşan sarı-kırmızılı oyuncu, ödülünü aldıktan sonra yaptığı kısa konuşmada, ''Pek heyecanlanmam ama bugün heyecanlıyım. Tezahürat seslerini uzun zamandır duymuyordum. Çok yakında döneceğim'' dedi.

Arda, ödülünü her zaman kendisine desteğini esirgemeyen ailesine armağan edeceğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious