Teşvik Yasası'nda Yozgat'a özel 'söz'

Teşvik Yasası'nda Yozgat'a özel 'söz'.9370
  • Giriş : 01.07.2009 / 16:55:00

AK Parti Grup Başkanvekili ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, ''Yeni teşvik yasasıyla ilgili yeniden bir güncelleme yapılacak, Yozgat'ın o güncellemedeki yeri değişecektir'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bozdağ, Belediye Başkanı Yusuf Başer ve bazı partililerle birlikte Yozgat Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti. Ziyarette, Yozgat TSO Başkanı Metin Özışık, yeni teşvik yasasıyla ilgili sıkıntıları daha önce de ilettiklerini belirterek, Yozgat'ın sosyo ekonomik kriterleri dikkate alındığında 4. bölgede bulunması gerekirken, 3. bölgede yer aldığını, bunun düzeltilmesini istediklerini kaydetti.

Yeni teşvik yasasında Yozgat'ın talepleri konusunda hem kendisinin, hem de diğer milletvekili arkadaşlarının konuyu yakından takip ettiklerini vurgulayan Bozdağ, yeni teşvik yasasının belirli kriterlere bağlı olarak hazırlandığını, ancak bunun bazı yanlış anlaşılmalara neden olduğunu ileri sürdü.

Bozdağ, şöyle konuştu:

''Yeni teşvik yasası, il bazında bir değerlendirme olarak algılandı. Fakat kalkınma ajansları ekseninde, bölgenin gelişmişlik düzeyi göze alınmak suretiyle hazırlandı. Yozgat da Kayseri ve Sivas'ın olduğu bir bölgede yer alınca, Kayseri, Yozgat'ın ortalamalarını yükseltti ve istemediğimiz bir sonuç ortaya çıktı. Bunun üzerine konuyu yetkili makamlara bildirip, Yozgat'ımızın taleplerini, bulunması gerektiği yeriyle ilgili değerlendirmelerimizi yaptık. Tabii başka illerin başka değerlendirmeleri de vardı, onlarda yapıldı. Şimdi Sayın Başbakanımızın bir talimatı oldu, bu gelişmişlik endeksiyle ilgili yeni bir çalışma var.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*