'Teşvikiye Camisi sosyete mekanı oldu'

'Teşvikiye Camisi sosyete mekanı oldu'.9828
  • Giriş : 02.06.2009 / 11:11:00
  • Güncelleme : 06.09.2016 / 19:22:02

Cem Yılmaz sanatçıların cenaze namazı için özellikle Teşvikiye Camisi'nin tercih edilmesini eleştirdi. Bu caminin sosyete mekanı olduğunu belirtti. Cenazede alkışı absürt buldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türkiye'de sözde sanatçılar dinle sürekli çatışma halinde iken hatta bazıları dini değerlere hurafe ve gerici yakıştırmasını yaparken ünlü komedyen Cem Yılmaz, bu sanatçılara ders olacak açıklamalarda bulundu.

Habertürk televizyonunda Ayşe Özgün ve Yaşar Nuri Öztürk'ün sunduğu Hayatın İçinden programına konuk olan Yılmaz, ölüm ve ahretle ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Şov programlarında insanların dinle ilgili çarpık düşüncelerini eleştirdiğini ifade eden Cem Yılmaz, sanatçıların cenaze namazlarında özellikle Teşvikiye Camisi'nin tercih edilmesini eleştirdi.

Yılmaz Teşvikiye camisinin sosyete mekanı olduğunu belirtti. Bir yakınını kaybetmiş insanların gayri samimi hallerinin dikkatini çektiğini belirten Yılmaz, "Alkışlayarak uğurlama o ana yakışmıyor. Komik bir şey bu. Cenazede alkış absürttür. Sanki ölen birisine senden kurtulmak istiyorduk anlamına geliyor alkış. Bazıları da cenazede gülücük atıyor. İnsan cenazede gülücük atar mı" dedi.

İŞ SİYAH GÖZLÜKLE BİTMİYOR

Yılmaz, sadece siyah gözlük takılarak yas tutulmayacağını, cenazenin arkasında bütün dini vecibelerin yerine getirilmesi gerektiğini vurguladı.

Şov programlarında insanlara "hepiniz öleceksiniz" dediğinde insanların şaşırdığını ifade eden Cem Yılmaz, insanların sanki hiç ölmeyecekmiş gibi hareket ettiklerini ifade etti. Yılmaz, kendisini çok özel hisseden ölümün kendisine yanaşmayacağını düşünen insanların olduğunu belirtti.

EVRİME ELEŞTİRİ

Cem Yılmaz'ın Şov programlarından skeçlerin ekrana getirilmesi programa renk kattı. Yılmaz, bu skeçlerinde yogayı ve üstü kapalı insanın maymundan geldiğini savunan Darvin'in evrim teorisini eleştirdi.

HAC FARZDIR

Bir izleyiciden gelen "Ülkemizde kriz varken 700 bin insanın hac için başvuruda bulunması ne kadar doğru. Bu insanlar hac için kullanacakları parayı fakir insanlara veremez mi?" şeklindeki sorusu karşısında Yılmaz Hac'cın İslam'da farz olduğunu hatırlattı.

Yılmaz'ın dini konulardaki güzel açıklamaları üzerine Yaşar Nuri Öztürk, "Ne güzel konuşuyorsun, gel sen bize (ilahiyatçılara takıl) katıl" dedi.

Yılmaz da, "Size katılırsam komedyenliği kaybederim, böyle iyi" dedi. Öztürk ise "Bize katılırsan daha güzel anlatırsın anlatacaklarını" cevabını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*