'Tetiği çektiren CIA ve MOSSAD'dır'

  • Giriş : 21.01.2007 / 00:00:00

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Şevket Kazan, “Gerek Trabzon'daki gerekse Şişli'deki cinayetlerde tetiği çeken çocuklardır ama tetiği çektiren CIA ve MOSSAD'dır” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Kazan, Saadet Partisinin Doğu ve Güney Doğu'nun 8 ilinden gelen yöneticilerinin katılımıyla Saadet Partisi Diyarbakır İl Başkanlığında yapılan halkla ilişkiler toplantısına katıldı. Kazan, parti olarak 2006 Aralık ayının başından beri seçim seferberliği başlattıklarını söyledi.

HRANT DİNK CİNAYETİ

Konuşmasında, basının gazeteci Hrant Dink cinayetine yaklaşımını eleştiren Kazan, şöyle konuştu:

“Ermeni gazeteci Hrant Dink bir cinayete kurban gitti. Tabii ki lanetlenecek, şiddetle kınanacak bir olay. Ancak bunu kınayalım derken gazetelerimizin manşetlerine (hepimiz Hrant'ız hepimiz Ermeni'yiz) demek bu millete yakışmaz. Biz Mehmetleriz, Hasanlarız, Hüseyinleriz. Biz Hrant değiliz, Ermeni de değiliz. Ama işte uşaklığın burasına kadar iniliyor. Bu Amerika Birleşik Devletleri'ne yağcılıktır. Çünkü yakında ABD Senatosu'nda Ermeni soykırımı meselesi görüşülecek. Böyle olmasın diye bu yağcılıklar yapılıyor. Bu millet inanç kimliğinden de uzaklaştırılıyor. Kim ne yaparsa yapsın bu milletin birliğini beraberliğini kimseye bozdurmayacağız. Bu milletin kardeşliğini de sonuna kadar savunacağız.”

Kazan, “Trabzon'daki papaz cinayeti ve gazeteci Dink cinayeti 18 yaşından küçük kişiler tarafından işlendi. Bu cinayetleri nasıl değerlendiriyorsunuz? Bunların arkasında kim olabilir?” sorusuna şu yanıtı verdi:

“Bu soruya yaşanan bir olayı anlatarak yanıt vermek istiyorum. Refah-yol iktidarından sonra Türkiye'den 3 milletvekili ABD'ye davet edilmişlerdi. ABD'de Yahudi lobisinin başında olan Makovski diye biri ile görüşüyorlar. Bu kişi o tarihte Türk Silahlı Kuvvetlerine danışmanlık yapan ve halen de ABD siyasetinde etkin olan biridir. Bu kişi görüşmede milletvekillerine (Refah-Yol iktidarından sonra Mesut Yılmaz iktidara geldi. Şimdi Susurluk olayını araştırmaya çalışıyor. Susurluk'u fazla araştırmayın buna gücünüz yetmez) diyor. Aynen bunları söylüyor. Şimdi Çekiç Güç'ün bölgeyi nasıl karıştırdığını biliyoruz. Bu cinayetlerin de arkasında da onlar var. CIA ve MOSSAD vardır ama yerli malı kullanıyorlar. Gerek Trabzon'daki gerekse Şişli'deki cinayetlerde tetiği çeken çocuklardır, ama tetiği çektiren CIA ve MOSSAD'dır. Amaçları Türkiye'yi karıştırmak ve huzursuz etmektir. Bunu da başarıyorlar.”

“İSTANBUL'A VİZE UYGULAMAK YANLIŞ”

Türkiye'de iç göçün engellenmesi için göç veren bölgelerde iş imkanları yaratılması gerektiğini belirten Kazan, İstanbul'a vize tartışmasını yanlış bulduklarını söyledi. Kazan, şunları kaydetti:

“Sayın Başbakanın 'İstanbul'a vize koyacağız' sözleri ile Diyarbakır Belediye Başkanının sözleri arasında pek fark yok. Biri orada özel bölgelerden bahsediyor. Biri burada özel bölgelerden bahsediyor. Bunların ikisi de yanlış. Bu vatan toprağı bölünemez. Bunlar neden böyle oluyor. Çünkü bir baba evladının birine özel ilgi gösterip diğerini ihmal ederse aile aile olmaktan çıkar. Ailenin başında adil bir baba olması gerekir. Devleti yönetenlerin de adil olması gerekir. İzmir'e, İstanbul'a büyük şehirlere neden göç var; çünkü diğer illerde iş yok. Bir yerde nüfus göç ediyorsa durdurmak için iş imkanları yaratacaksınız. Bunu da devlet yapacak.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious