TEV'in Başkan Yardımcısı'ndan inanılmaz sözler!

TEV'in Başkan Yardımcısı'ndan inanılmaz sözler!.12512
  • Giriş : 11.03.2008 / 04:18:00
  • Güncelleme : 11.03.2008 / 02:41:23

Güsel Bilal daha önce burs verecekleri öğrencilerde türban ve peruk takmama şartı aramıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Daha önce burs verecekleri öğrencilerde türban ve peruk takmama şartı koyduğu ortaya Türk Eğitim Vakfı’nın Gelen Başkan Yardımcısı Güsel Bilal’den skandal bir açıklama geldi. Bilal, türban takanlara hakaret ederek, "Türban takanlar akıllı değil" dedi.

Çorum Anitta Otel’de düzenlenen ‘Çorum Buluşması’ toplantısında konuşan Türk Eğitim Vakfı Genel Müdür Yardımcısı Güsel Bilal, “Akıllı olan biri başına o bez parçasını takar mı?” diyerek türban konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Türbanın eğitimsizliğin göstergesi olduğunu iddia eden TEV Genel Müdür Yardımcısı Bilal, Türkiye’de eğitim seviyesinin yükselmesi için gayret ettiklerini söyledi.

Kızların eğitiminin büyük önem taşıdığını ifade eden Bilal, Ankara, İzmir ve İstanbul gibi metropol kentlerde kız yurdu kurmayı planladıklarını açıkladı.

TEV’in faaliyetleri ile ilgili bilgiler veren Bilal, konuşmasında şunları söyledi: “Çok akıllı olan biri başına o bez parçasını takar mı? Bu eğitimsizliğin göstergesidir. TEV’in bütün gayreti kızlarımız başta olmak üzere tüm Türkiye’de eğitim seviyesinin yükselmesidir. Bu amaçla, üniversite okuyan kızlarımız için Ankara, İzmir ve İstanbul’da yurtlar kurmayı planlıyoruz.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious