Tezkere heyecanına kalbi dayanmadı

  • Giriş : 01.02.2007 / 00:00:00

Afyonkarahisarlı topçu er 22 yaşındaki İbrahim Aktepe, İstanbul’da vatani görevini tamamlayıp tezkeresini aldıktan sonra arkadaşlarıyla vedalaşırken geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Afyonkarahisar’ın Şuhut İlçesi’ne bağlı Başören Köyü’nde oturan İbrahim Aktepe, 84’e 4 tertip olarak askere gitti. Acemi birliğini İstanbul Alemdağ’da yapan Aktepe, yemin töreninden sonra usta birliğine gönderildi. Usta birliğinde de İstanbul’da kalan Aktepe, Hastal Kışlası’nda topçu olarak görev aldı. Kışladaki görevinin ikinci ayının sonunda kalp krizi geçiren Aktepe, hastaneye kaldırıldı. Hastanede yapılan ilk müdahale ve tetkikler sonucunda Aktepe’ye 2 ay izin verildi. 60 günlük hava değişimine gönderilen Aktepe, bu süreyi memleketi Başören’de geçirdi. Hava değişimi izninin ardından yeniden birliğine dönen Aktepe, dün tezkeresini alarak askerlik görevini tamamladı. Arkadaşlarıyla vedalaşırken heyecanlanan ve kalp krizi geçiren Aktepe’nin yüreği, ikinci krizi atlatamadı.

İlk müdahalesi kışlada yapılan Aktepe, Gülhane Askeri Tıp Akademisi’ne kaldırıldı. Tüm müdahalelere karşın kurtarılamayan Aktepe, tezkere aldığı gün hayatını kaybetti.

Askerliğinin ardından nişanlısıyla evlenmeyi planladığı öğrenilen Aktepe’nin köyünde acı haber şok etkisi yarattı. Kalp krizi sonucu hayatını kaybeden İbrahim Aktepe’nin cenazesi, ambulansla Şuhut’a bağlı Başören’e getirildi. Kılınan cenaze namazının ardından, Aktepe bugün köy mezarlığında toprağa verildi. Başörenliler, Aktepe’yi son yolculuğunda yalnız bırakmadı.

Cenazeye Hastal Kışlası’ndan üst düzeydeki subaylar ile Şuhut Jandarma Bölük Komutanı Kazım Kırlı ve Şuhut Jandarma Karakol Komutanı Emin Özçiftçi de katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious