'Tezkere terörle mücadele içinse destek veririz'

  • Giriş : 13.10.2007 / 19:52:00

CHP Grup Başkanvekili Anadol, TBMM'ye gelecek tezkereyi en iyi şekilde inceleyeceklerini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

CHP İzmir İl Teşkilatındaki bayramlaşma törenine katılan Anadol, "CHP'nin, Meclis gündemine gelecek olan tezkere konusundaki tavrı, 1 Mart 2003'den bu yana ortada. ABD'nin Irak'a müdahalesini hukuk dışı bulduğunu ve Irak'ta oluşacak otorite boşluğunun Türkiye'ye yönelik terörü alevlendireceğini anlattık. İşgal amacıyla değil, teröre karşı güvenlik için Türk ordusunun 15-20 kilometrelik bir alanda konuşlanması gerektiğini, o zamanlar da söyledik. Başbakan şimdi ABD'ye tepki gösteriyor, ama Irak'a yönelik operasyon öncesi, ABD askerlerinin Türkiye üzerinden geçmesi için tezkereyi Meclise kim getirmişti? Başbakan, şimdi toplumda oluşan bu infialin tepkisini almak için mi çalışıyor, bunu göreceğiz" diye konuştu.

Anadol, diğer önemli konunun ise referandum olduğunu, referandumlarda tek soru için oylama yapılması gerekirken, 21 Ekimdeki oylamada birbirinden bağımsız 3-4 konuya "evet ya da hayır" denilmesinin istendiğini belirtti.

Anadol, "Halkımız, bu garip seçime gitmeme hakkına sahip. Kullanacak olanlar da hayır oyu kullansınlar, bu oyuna alet olmasınlar" dedi.

SABAH

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious