Tezkereye 37 gün kala şehit oldu

Tezkereye 37 gün kala şehit oldu .15003
  • Giriş : 11.04.2009 / 18:15:00

Şırnak'taki çatışmada şehit olan Tuncay Türken'in ailesi acı haberle göz yaşına boğuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Terhisine 37 gün kala şehit düşen Türken'in ailesi, iki gün önce "Askerliğimi paşa paşa bitiriyorum, geleceğim" diyen şehit ere "Buyur gel, başımızın üstünde yerin var." karşılığını vermiş.

Şırnak'taki çatışmada şehit düşen iki askerden Tuncay Türken'in İstanbul'daki baba ocağına ateş düştü. Sabah saatlerinde jandarma tarafından oğullarının şehit olduğu haberi verilen Türken ailesi gözyaşlarına boğuldu. "Gül gibi yavrumu yediler" diyerek gözyaşı döken anne Şaziye Türken, oğlunun fotoğrafına sarılarak teselli bulmaya çalıştı. Anne Türken, "En son telefon açtığında 'nasılsınız iyi misiniz' diye sordu. Ben de 'hepimiz çok iyiyiz oğlum, Allah'a emanet ol' demiştim." diye konuştu.

Şehit erin anneannesi Fatma Özkaragöz, "İki gün önce konuşmuştuk. Askerliğinin bitime 37 gün kaldığını söyledi. 'Geliyorum, günlerim bitti. Dağa gidiyoruz anneanne başka birşey diyemeyeceğim' dedi. Ben de 'sen vatani görevini yaptın, buyur gel evladım başımızın üstünde yerin var' dedim." diye konuştu. Şehit Tuncay Türken'in 17 yaşındaki cihaza bağlı yaşayan engelli kardeşi Fatih Türken de gözyaşlarını tutamadı. Abisinin şehit olmasına üzüldüğünü ifade eden Fatih Türken, "Bir ay kadar süresi kalmıştı. Onuçok seviyordum" şeklinde konuştu.

-"BANA MP3 GETİRECEKTİ, BEN DE ONA SÜRPRİZ YAPACAKTIM-

Türken ailesinin en küçük bireyi Yasin Türken'in (8) sözleri ise dinleyenleri gözyaşlarına boğdu. "Abime sürpriz hazırlayacaktım" diyen minik Yasin, "Sabah 07.00'de jandarma geldi. Annem beni kaldırarak 'Kalk oğlum abin askerde ölmüş' dedi. Ben de çok üzüldüm, ağladım. Bana MP3 getirecekti, ben de ona sürprizhazırlayacaktım." dedi.

Tuncay Türken'in teyzesi ve dayısı da terörün bir an evvel bitirilmesini istediler. Ailenin durumunun iyi olmadığını söyleyen yakınları, "Ne şartlarda bu çocukları yetirdirdiler. Vatani görevini yapmak için gönderdiler ama bir kör kurşuna kurban gidiyor." diye konuştu. Dayısı Selami Özkaragöz, "Son konuşmamızda çok iyi olduğunu söyledi. 'Paşa paşa askerliğimi yapıyorum, 37 gün sonra da paşalar gibi geleceğim' dedi. Sonra tatbikata çıkacaklarını söyledi. 'Yeni askerler geldi tatbikata çıkıyoruz' dedi. Sonra da şehit haberi geldi. Hayat devam ediyor, güçlü olmalıyız." şeklinde konuştu.

Haberi duyan Türken ailesinin yakınları ve komşuları da ailenin evine akın etti. Eve ve sokaktaki araçlara ise Türk bayrakları asıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*