TFF, tedbir kararına itiraz etti

  • Giriş : 04.01.2008 / 17:39:00

Mahkeme, yapılan itirazı 10 Ocak 2008 günü duruşmalı olarak incelemeye alacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Bakırköy 2. Sulh Hukuk Mahkemesine başvurarak, tedbir mahiyetindeki, genel kurulun toplantıya çağrılması konusunda verilen görevlendirme kararının kaldırılmasını istedi.

Bakırköy 2. Sulh Hukuk Mahkemesinin, İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ ve Kayserispor Kulübü Başkanı Recep Mamur'un başvurusu üzerine, TFF hakkında ihtiyati tedbir kararı alarak, federasyonu genel kurula götürmek için 3 kişilik heyeti yetkili kişi olarak atamasının ardından, TFF'nin avukatı İsmail Özersin bir itiraz dilekçesi hazırlayarak bu mahkemeye sundu.

Özersin'in dilekçesinde, mahkemenin söz konusu olayda yetkisiz olduğu ve karşı tarafın iyi niyet dışı davranışları bulunduğu iddia edilerek, karşı tarafın daha önce aynı konuya ilişkin başka mahkemelere yaptığı başvurunun reddedildiği anlatıldı.

Dilekçede, kayyum talebinin bütünüyle hukuka aykırı olduğu ve bu kapsamda karar verilmemesi gerektiği öne sürülerek, TFF'nin genel kurulu toplantıya çağırma kararı verdiğinden karşı tarafın talebinin konusuz kaldığı savunuldu.

Kayyum seçiminde ve görevlendirilmesinde yasalara aykırı işlem yapıldığı iddia edilen dilekçede, İstanbul Büyükşehir Belediyespor Kulübü Derneği ve Kayserispor Kulübü Derneğinin, TFF'ye verdikleri taahhütname nedeniyle husumet ehliyetine sahip olmadığı savunuldu.

Her iki kulübün de noter huzurunda imzaladıkları taahhütnamelerle, FIFA kurullarına uyacaklarını ve adli yargıya müracaat etmeyeceklerini bildirdikleri kaydedilen dilekçede, bu taahhütnamelerin yasa ve talimatlar gereği verildiği
hatırlatıldı.

Kulüplerin mevcut taahhütnameleri gereğince mahkemeden talepte
bulunmalarının mümkün olmadığı ve bu haklarından noter huzurunda vazgeçtikleri savunulan dilekçede, tedbir mahiyetindeki, genel kurulun toplantıya çağrılması konusunda verilen görevlendirme kararının kaldırılmasına karar verilmesi istendi.

Dilekçede, itirazın duruşmalı olarak incelenmesine hükmedilmesi durumunda, duruşma gününe kadar verilen kararın yürütmesinin durdurulması talep edildi.

Bakırköy 2. Sulh Hukuk Mahkemesi, yapılan itirazı 10 Ocak 2008 günü duruşmalı olarak incelemeye alacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious