TFF açıkladı: Şenol Güneş'e teklif götürdük

TFF açıkladı: Şenol Güneş'e teklif götürdük.17507
  • Giriş : 28.11.2017 / 08:35:00

TFF'den teknik direktör Şenol Güneş ile ilgili açıklama geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

TFF Başkanvekili Servet Yardımcı, Türkiye Milli Takım Teknik Direktörlüğü görevinden alınan Fatih Terim'in yerine Şenol Güneş'in geçmesi için teklif götürüldüğünü açıkladı.,

Servet Yardımcı, TRT Spor’da katılığı programda açıklamalarda bulundu. Milli Takım teknik direktörlüğü hakkında konuşan Başkanvekili Yardımcı, “Fatih Hoca’dan sonra Şenol Güneş’e teklif götürdük, kulüp kabul etmedi. O anda başka da kimse yoktu, Lucescu göreve getirildi. Bizleri tanıyan, en doğru insan olarak Lucescu’da karar kılındı. Takımın başında Türk hoca olmaması beni rahatsız etti ama herkese de teklif götüremezdik. Hocalarımız çalışıyor. Kulüplere de çomak sokmanın bir anlamı yok. Türk hocanın olması hepimizin arzusu” dedi.

'Yabancı oyuncu konusunda 2019’a kadar bir değişim yok'

Yabancı sınırlaması hakkında da konuşan Yardımcı, “Yabancı sorunu, dünyanın konuştuğu bir sorun. FIFA Başkanı ve yetkilileriyle konuştuğumuzda, yabancının sınırlandırılması gerektiğine inanıyorlar. Sayın Cumhurbaşkanı’nın söylediği gibi 2019’a kadar bir değişim yok” ifadelerini kullandı.

Video hakem sistemi hakkında ise Servet Yardımcı, “VAR sorunları büyük ölçüde çözecek. Testlere başladık. Avrupa’da Almanya, İtalya, Portekiz uyguluyor. Hollanda test ediyor. Aceleci davranırsak ‘VAR’ sistemi önemini kaybedebilir. Video Hakem Sistemi’nden yüzde yüz verim alınmış değil” açıklamasında bulundu.

FANATİK

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*