"TFF bağımsız olamaz"

  • Giriş : 17.01.2008 / 13:56:00

Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) bütçesinin yüzde 40'nın devlet tarafından karşılandığını, bu nedenle bağımsız statünün söz konusu olamayacağını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bakan Murat TFF Genel Kurulu çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, "Bakanlığın Futbol Federasyonu'ndan tamamen elini çekmesi, bağımsız statü tanıması mümkün mü?" diye sorması üzerine Bakan Başesgioğu, "Hayır. Futbol Federasyonu'nun bütçesinin yüzde 40'ını devlet karşılıyor. Biz bakanlık olarak söz konusu kurumdan elimizi çekersek, ne olacak, ne yapılacak" diye konuştu.

FİFA'nın Türk futbolunun iç işlerine müdahale edip etmediğinin sorulması üzerine Bakan Başesgioğlu, FİFA'nın içişlerine müdahele etmesi gibi bir durumun olmadığını, her şeyin yolunda devam ettiğini söyledi.

TFF Genel Kurulunda, seçimlerin yenilenip yenilenmeyeceği, federasyonun bağımsız statüye kavuşması için çalışma grubu olupturulup oluşturulmayacçağına ilişkin oylama yapılıyor. Kulüp temsilcileri sırayla oylarını kullanıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious