TFF Başkanı Doğan yarın toprağa verilecek

TFF Başkanı Doğan yarın toprağa verilecek.8221
  • Giriş : 06.07.2008 / 18:12:00

Geçirdiği kalp krizi sonrası vefat eden Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan'ın cenazesi, yarın özel bir törenle uğurlanacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İlk tören Futbol Federasyonu'nun Levent'teki merkezinde saat 10.30'da başlayacak. Doğan'ın naaşı törenin ardından Fatih Camii'ne götürülecek.

Merhumun naaşı burada öğle namazının ardından kılınacak cenaze namazından sonra Topkapı Mezarlığı'nda defnedilecek.

143 gün başkanlık yaptı

Bodrum'da geçirdiği kalp krizi sonucu vefat eden Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan, federasyon başkanlığına 14 Şubat 2008 tarihinde seçilmişti.

Haluk Ulusoy'un ardından başkanlığı devralan Hasan Doğan, 1956 yılında Kastamonu'nun Abana ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul'da yapan Doğan, 1979 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitirdikten sonra 1979-1980'de İngiltere'de lisan eğitimi aldı.

1981-1988 arası Koç Holding bünyesindeki Beldesan firmasında pazarlama koordinatörü olarak görev alan Doğan, 1988 yılında kurucusu olduğu Ramsey'in genel müdürlüğü görevini üstlendi.

Aysel Doğan ile evli olan ve Zeynep ile Selim adlı 2 çocuğu bulunan Doğan, Ramsey A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Gürmen A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Kip-Teks A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, Star Medya Yayıncılık Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürüttü. Doğan, Levent Bıçakcı'nın Futbol Federasyonu başkanı olduğu dönemde, federasyonda başkanvekili olarak görev almıştı.

Doğan'ın, bu görevleri dışında, İstanbul Sanayi Odası Meclisi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Sanayi Konseyi, Boks Federasyonu Yönetim Kurulu üyelikleri vardı. Futbol Federasyonu Başkanı olan Doğan, bunun yanında Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi üyeliği ile Beşiktaş Kulübü kongre üyesiydi.

Hasan Doğan yönetimindeki (A) Milli Futbol Takımı, İsviçre ve Avusturya'da gerçekleştirilen 13'üncü Avrupa Futbol Şampiyonası'nda yarı finale yükselerek, büyük bir başarıya imza atmıştı.

Doğan, son olarak Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ile olan sözleşmeyi 2012 yılına dek uzatmıştı.

Bodrum'da, 52 yaşında kalp krizi sonucu vefat eden Doğan, Ankara'da 14 Şubat tarihinde gerçekleştirilen olağanüstü genel kurul sonrası başkanlığa seçilmişti.

Toplam 143 gün başkanlık yapan Doğan, genel kurula katılıp oy kullanan 231 delegenin 222'sinin oyunu alarak başkanlığa seçilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious