TFF Gözlemciler Kurulu'nda istifa

TFF Gözlemciler Kurulu'nda istifa.9447
  • Giriş : 31.12.2008 / 20:08:00

Eski Merkez Hakem Komitesi Başkanı Sabri Çelik, eski hakemler Muhittin Boşat ve Ali Aydın, Futbol Federasyonu'na istifa dilekçelerini gönderdiler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Futbol Federasyonu Gözlemciler ve Temsilciler Kurulu'nda (GTK) Süper Lig gözlemcisi olarak bulunan ve bu görevinden ayrıldığını açıklayan eski MHK Başkanı Sabri Çelik, 18 Aralık Cuma günü katıldığı bir yemek organizasyonu sonrasından bugüne kadar geçen zamanda, kendisine yönelik bir izolasyon sürecinin yaşandığını belirterek, ''Yaşanan bu sürecin ardından, şahsıma yakışır bir şekilde hareket ediyor ve Süper Lig gözlemciliğini bırakıyorum'' dedi.

Futbol Federasyonu'nun eski başkanı Haluk Ulusoy'un verdiği bir yemeğe katılan Sabri Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, bu yemeğin ardından, önce federasyon tarafından düzenlenen ve başlangıç haftasında eğitimci olarak yer aldığı HİF (Herkes İçin Futbol Hakemliği) seminerinin 2. haftasına katılmaması yönünde federasyon görevlilerinden tebligat aldığını, ardından GTK Başkanı Kemal Dinçer'in, basında yer alan röportajında ''O yemeğe katılanlar, aile fotoğrafımda yer almasınlar'' şeklinde bir ifade kullanarak kendisini adres olarak gösterdiğini ifade etti.

Bu sürecin son halkası olarak, üst klasman gözlemcileri için düzenlenecek devre arası seminerine davet edilmediğini dile getiren Sabri Çelik, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

''Her şeyden önce şunu net bir dille ifade etmek isterim ki medeni bir kişi olarak, yıllardır Futbol hakemlik camiasında birebir dost ve iş ilişkilerim bulunan şahıslarla, davet icabı, İstanbul'un göbeği diye tabir edilecek son derece nezih bir mekanda yemek yemem ve sohbet ortamında bulunmamdan daha doğal bir davranış olamayacağı kanaatindeyim. Bugün benzer herhangi bir davet gelse, sağlık durumum ve benzeri özel durumlar söz konusu olmadığı sürece hiç tereddütsüz yine icabet ederim. Bu durum, aldığım terbiye ve eğitimin doğal ve medeni bir yansımasıdır. Daha da önemlisi, iç huzuru ve özgüveni eksiksiz olan bireylerin böyle bir ortamda sakınacak hiçbir şeyi olamaz. Bu konuda gönlümün son derece rahat olduğunun bilinmesini isterim.

Yaşanan bu sürecin ardından, şahsıma yakışır bir şekilde hareket ediyor ve Süper Lig gözlemciliğini bırakıyorum. Türk futboluna aralıksız 33 yıldır hakem, gözlemci, eğitimci ve yönetici olarak hizmet etmekteyim. Ayrıca, ülkemizi yurt dışında 1994 senesinden beri gerek hakem, gerekse gözlemci olarak gururla temsil ediyorum. Bu uzun süre içerisinde Futbol dünyasından sayısız şahsiyetle tanışma ve birlikte çalışma fırsatı buldum. Bana kattıkları değerler için her birine ayrı ayrı teşekkür ederim. Ben bu ailenin 33 yıldır onuru ile ayakta duran bir parçasıyım ve bu ailenin en seçkin fotoğraflarında yerimi gururla aldığıma inanıyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*