TFF heyeti umuda uçtu!

  • Giriş : 23.11.2007 / 18:41:00
  • Güncelleme : 23.11.2007 / 19:01:07

2010 Dünya Kupası kuralarının çekilişine katılacak olan TFF heyeti yola çıktı..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

2010 yılında Güney Afrika Cumhuriyeti'nde düzenlenecek FIFA Dünya Kupası'nın Avrupa elemeleri grup kura çekimine katılacak Futbol Federasyonu heyeti, Güney Afrika Cumhuriyeti'ne gitti.

Futbol Federasyonu Başkan Vekili Affan Keçeci, hareket öncesi Atatürk Havalimanı'nında yaptığı açıklamada, 25 Kasım Pazar günü kuraları çekilecek elemelerde, 6 takımlı 8 grup, 5 takımlı 1 grup olmak üzere toplam 9 grupta mücadele edileceğini söyledi.

2008 yılı haziran ayında Avrupa Şampiyonası'nın biteceğini, ağustos ayında da Dünya Kupası eleme grubu maçlarının başlayacağını ifade eden Keçeci, ''9 grubun birincileri otomatik olarak şampiyonaya katılacak. En iyi 2. olan 8 takımdan 4'ü de play-off oynayarak şampiyonaya katılma hakkı kazanacak. Böylece toplam 13 takım UEFA'yı temsilen Dünya Kupası'na katılmış olacak. Hedef, ilk 13 takım arasına girmek. Ondan sonraki hedefler kendiliğinden gelecek'' dedi.

Affan Keçeci, milli takımın 19 Ocak 2006 tarihinden sonra yeni bir yapılanma içine girdiğini hatırlatarak, bu yapılanmada hedeflerin çok büyük tutulduğunu kaydetti. Hedeflere ulaşabilmek için ne yapılması gerektiğini tespit ettiklerini dile getiren Keçeci, bunun sonucu olarak Avrupa Şampiyonası'nda ilk 16 takım arasında yer alındığını ifade etti.

Keçeci, ''Bir yasa hazırlığı var. Bu yasa çıktığında, belki federasyon genel kurula gidecek. Avrupa Şampiyonası'na başka bir yönetim ile gidilmesi gündeme gelebilir. Bu durumla ilgili görüşleriniz nedir?'' şeklindeki bir soruyu şöyle yanıtladı:

''Bunlarla hiç ilgilenmiyorum, çünkü şu anda belli bir çalışma içindeyiz ve bize düşen görevleri yapmaya çalışıyoruz. Eğer o tür şeylerle uğraşacak olursak, bu taraftaki başarıyı kaçırırız. Seçimlerle uğraşacak olursak, bu tarafı ihmal etmiş oluruz. Bu tarafı ihmal edemeyiz. Son derece önemli bir sürece girdik. Avrupa'da ilk 16 takım arasına girdik, ülke ne kadar sevindi. Buna ihtiyacımız vardı. Bu, birlik, beraberlik getirdi. İnsanlar sabahlara kadar eğlendi. Seçimle uğraşacak vaktimiz yok.''

''Biz ne zaman bir dünya kupası düzenleyebiliriz?'' şeklindeki soru üzerine de Keçeci, ''Sayın Haluk Ulusoy başkanımın hedefleri çok büyük. Dünya Ampute Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'na seçildim. 2009 Dünya Ampute Şampiyonası'nı İngiltere almış. 2008 Avrupa Şampiyonası boştu. 'Başkanım, ben bu şampiyonayı ülkemize getirmek istiyorum, ama masraflarını federasyonumuzun karşılaması gerekiyor, bana onay veriyor musun?' dedim. Bana 'Ne olursa hepsine talip ol. Ülkemizin tanıtılması çok önemli' dedi. Böylece 2008 Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası'nı ülkemize aldık. Ülkemiz bu tür organizasyonlara layıktır. İleride bunlar da olacaktır'' diye konuştu.

Keçeci ile yönetim kurulu üyesi Metehan Berktaş, federasyon genel sekreteri Lütfi Arıboğan ve genel sekreter vekili Metin Kazancıoğlu'dan oluşan heyet, daha sonra kura çekiminin yapılacağı Güney Afrika Cumhuriyeti'nin Durban kentine hareket etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious