TFF köstebekleri biliyor

TFF köstebekleri biliyor.9919
  • Giriş : 24.11.2008 / 11:44:00
  • Güncelleme : 24.11.2008 / 12:00:57

Ankaragücü Kulübü Başkanı Cemal Aydın'dan çarpıcı açıklamalar.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Cemal Aydın, dün gece Kanaltürk'te canlı olarak yayınlanan Telegol programına telefon bağlantısıyla katılarak son günlerde kamuoyunu meşgul eden Ankaragücü-Fenerbahçe maçının hakem atamasıyla ilgili konulara açıklık getirdi.

Ankaragücü-Fenerbahçe maçının hakeminin Halis Özkahya olacağını daha önceden öğrendiklerini yineleyen Aydın, ''Bu, Türk futbolunda ilk kez olan bir şey değil, ancak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve benimle başlayan olaylarla bir ilkmiş gibi gösteriliyor. Daha önce de böyle olaylar yaşandı. TFF bunu çok iyi biliyor'' dedi.

Maçın hakeminin Özkahya olacağına dair bir duyum aldıktan sonra bir iyi niyet göstergesi olarak bunu önce TFF Başkan Vekili ile yaptığı telefon görüşmesinde kendisine aktardığını belirten Aydın, şöyle konuştu:
''TFF Başkan Vekili Lütfi Arıboğan ile 3 kere konuştuk. Ben kötü niyetli birisi olsam Lütfi Arıboğan'ı aramazdım, ilk olarak notere başvurarak zabıt tuttururdum, hakemler açıklandıktan sonra da bunu noter kanalıyla duyururdum ve ortalık karışırdı. Hukuk mezunu birisiyim ve iyi niyetli birisi olarak ortalık karışmasın diye, bu olay sessiz sedasız bir şekilde düzeltilsin diye bu yolu seçtim ama yanlış yapmışım özür dilerim. Öğrenmenin de yaşı varmış, bunu da 60 yaşında öğrendim.''

Disiplin Kurulu'na verilişini Voleybol Federasyonu Genel Kurulu'nda öğrendiğini ifade eden Aydın, bunun üzerine Lütfi Arıboğan ile gerçekleşen telefon konuşmasını kameraların çektiğini ve bundan kesinlikle haberi olmadığı söyledi. Disiplin Kurulu'na 2. kez verilişini ise faks yoluyla bildirdiklerini belirten Aydın, ''Benim zaten bir sürü sorunum var, bir de işi gücü bırakıp faks mı takip edeceğim? Bu bir kulüp başkanına yapılan nezaketsizliktir. Bunca yıllık hukukçuyum, ilk kez böyle bir olaya şahit oluyorum. Ben zaten bir kere tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edilmişim. İkinci kez sevk edilmeyi ilk defa duyuyorum'' diye konuştu.

''Bu neyin hıncı'' diyen Ankara Kulübü Başkanı Aydın, ''Şimdi bu programda yaptığım açıklamadan sonra beni 3. kez Disiplin Kurulu'na sevk ederler, diyerek sözlerini şöyle tamamladı:

''Şimdi köstebek avı başlatıldı. Bu bilgileri bana kim verdi? Bu bilgiler bana direkt olarak gelen bilgiler değil. Geçtiğimiz hafta kulübe gittiğimde arkadaşlarım böyle bir duyum aldıklarını ilettiler ve bunun üzerine gerekeni yaptık. Bu isimleri TFF Başkanı Mahmut Özgener de biliyor. 2-3 gün içinde bir basın toplantısı düzenleyerek her şeyi açıklayacağım.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*