TFF şikeye el attı

TFF şikeye el attı.10162
  • Giriş : 28.03.2008 / 13:41:00

TFF şikeye el attıFutbol Federasyonu, İstanbulspor Kulübü Başkanı Ömer Sarıalioğlu'nun şike iddiaları üzerine harekete geçti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bank Asya 1. Lig takımlarından İstanbulspor'un kulüp başkanı Sarıalioğlu'nun, dün katıldığı bir televizyon programında, takımının 5-0 yenildiği Gaziantep Büyükşehir Belediyespor maçında futbolculardan Hakan Korkmaz ve Ali Şen Kandil'in şike yaptığını iddia etmesinin ardından, Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan'ın gerekli işlemlerin başlatılması için talimat verdiği kaydedildi.

Yönetim kurulu üyeleriyle fikir alış verişinde bulunan başkan Doğan'ın, yönetim kurulu toplantısını beklemeden bir ara kararla iddiaları incelemek için gelecek hafta içinde şike tahkik kurulunun oluşturulmasını isteyeceği öğrenildi.

Şike tahkik kurulunun görevini tamamladıktan sonra verdiği raporu inceleyecek federasyon yönetiminin, gerekli görmesi halinde savcılığa suç duyurusunda bulunacağı, ayrıca gerekli disiplin cezalarını vermesi için de raporu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na (PFDK) göndereceği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious