TFF'de kene alarmı!

TFF'de kene alarmı!.10162
  • Giriş : 06.07.2008 / 11:43:00

TFF, gönderdiği genelgeyle Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi’ne karşı tedbirlerin alınmasını istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Futbol Federasyonu, başta Süper Lig olmak üzere ikinci ve üçüncü liglerde yer alan Futbol kulüplerine gönderdiği genelgeyle Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi’ne karşı spor sahalarında gerekli tedbirlerin alınmasını istedi. Federasyon Genel Sekreteri Metin Kazancıoğlu imzalı kene genelgesinde, “Kırım Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı hakkında gerekli önlemlerin alınması elzem bir husus olmuştur” denildi.

YEŞİL ALANLARA DİKKAT

Spor alanlarının ilaçlanmasının istendiği genelgede gerekli tedbirleri almayan kulüplerin cezalandırılacağı da belirtilerek, “Bilindiği üzere Kırım Kong Kanamalı Ateşi” hastalığı ‘Kene’ Canlısı tarafından bulaştırılmakta olup, söz konusu canlının yaşadığı yerler çoğunlukla yeşil alanlardır.

ÇİMLERİ İLAÇLAYIN

Bu bağlamda, kulüplerimizin gerek kendi tesislerinde gerekse kamp yapacakları tesislerde ‘Çim Futbol Sahaları’ dahil olmak üzere tüm yeşil alanların herhangi bir aksaklığa veya kötü bir olaya sebebiyet vermemek için, ilgili kurum ve kuruluşlar ile diyaloğa geçerek ilaçlatmak suretiyle gerekli önlemleri almaları gerekmektedir. Bunun için kendi tesislerinin ilaçlanmasında bağlı bulundukları belediye başkanlıklarından kamp yaptıkları yerlerde ise tesis yetkililerinden gerekli yardımları talep edebilirler” ifadesi kullanıldı.

YURT DIŞI DA TEHLİKELİ

Fenerbahçe, Beşiktaş ve Galatasaray gibi yurt dışında kamp yapan kulüplerin doktorları da kene ısırmalarına karşı gerekli ilaç ve diğer tedbirleri aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious