TFF'den ceza haberlerine yalanlama

TFF'den ceza haberlerine yalanlama.10162
  • Giriş : 03.07.2008 / 13:44:00

Türkiye Futbol Federasyonu, basında yer alan "UEFA'nın TFF'ye verdiği akreditasyon cezası" haberleriyle ilgili bir açıklama yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

TFF'nin yaptığı açıklamada, Almanya ile oynanan yarı final maçının ardından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve beraberindeki heyetin, soyunma odasına inerek milli takım oyuncularını kutlaması ile ilgili, UEFA nezdinde hiçbir sorun yaşanmadığı bildirildi.

Yapılan açıklama şöyle:

"Bugün bazı yayın organlarında çıkan "UEFA'nın TFF'ye verdiği akreditasyon cezası" ile ilgili haberlerdeki yanlış anlamayı düzeltmek isteriz.

Haberlerde belirtilenin aksine Almanya ile oynanan yarı final maçının ardından Sayın Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ve beraberindeki heyetin, soyunma odasına inerek milli takım oyuncularını kutlaması ile ilgili, UEFA nezdinde hiçbir sorun yaşanmamıştır.

Bilindiği üzere UEFA, bu tip milli maçlarda ülkelerin Cumhurbaşkanı, Başbakanı ve bakanlarına verilmek üzere özel akreditasyonlar uygulamaktadır. Devlet adamları da maçın ardından soyunma odasına bu akreditasyonları kullanarak inmektedir. Milli Takımımızın turnuvada oynadığı tüm maçlardan önce yapılan güvenlik toplantısında Türkiye Futbol Federasyonu, UEFA yetkililerine maçtan sonra soyunma odasına devlet adamlarımızın ziyareti olabileceği bilgisini vermiştir. Bunun üzerine UEFA, liderlere ve beraberindeki heyete belli sayıda akreditasyon sağlamıştır. Gerek Cumhurbaşkanımızın gerekse de Başbakanımızın soyunma odası ziyaretlerinde bu rakam aşılmamış, tüm güvenlik ve akreditasyon kurallarına riayet edilmiştir.

Türkiye Futbol Federasyonu, şampiyonada Türkiye'nin oynadığı daha önceki maçlardan birinde akredite olmayan bazı kişilerin soyunma odasına inmesi nedeniyle ceza almıştır. Söz konusu cezanın Cumhurbaşkanı'nın ziyaretiyle ilişkilendirilmesi yanlış anlamadan ve bilgi eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Kaldı ki TFF akreditasyon sorumlusu Cem Akdağ, adı geçen toplantıda sorulan soru üzerine bu cezanın Cumhurbaşkanımızın soyunma odasına yaptığı ziyareti ile ilgili olarak verilmediğinin altını çizmiştir."

İlgili haber

UEFA'dan TFF'ye Cumhurbaşkanı Gül cezası kesildi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious