TFF'den forma numaraları hakkında duyuru

TFF'den forma numaraları hakkında duyuru.14580
  • Giriş : 01.07.2009 / 20:18:00

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu'nun 21.04.2009 tarihli toplantısında görüşülerek kabul ettiği Sportif Ekipman ve Reklâm Talimatı'nın detayları açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinde ( www.tff.org ) ilan edilerek yürürlüğe giren Sportif Ekipman ve Reklâm Talimatı'nın 10. maddesi hükümleri alınan kararlar şöyle;

"2009 - 2010 Futbol Sezonunda, Turkcell Süper Lig, Bank Asya 1. Ligi, TFF 2. Ligi ve TFF 3. Ligi'nde yer alan kulüpler, forma sırt numaralarını 1 - 99 rakamları arasında futbolcu isimlerine göre belirleyecekler ve hangi futbolcunun kaç numaralı formayı giyeceğini müsabakaların başlamasından önce TFF'ye bildireceklerdir.

2009 - 2010 Futbol sezonunda belirlenen numaralara göre futbolcular aynı formayı sezon sonuna kadar kullanmak zorundadırlar. Kullanılan forma numaraları, sezon boyunca herhangi bir nedenle (Futbolcunun başka bir kulübe transfer olması v.s.) başka bir futbolcuya verilemez. Transfer edilen futbolculara kullanılmayan boş numaralardan birinin verilmesi zorunludur. Oyuncuların formalarındaki sırt numaralarının boyu 25 - 27 cm arasında olacak ve her bir oyuncu farklı numara giyecektir. Formaların arka tarafındaki numaraların altına yazılacak isimlerin harflerinin büyüklüğü 7,5 cm'den büyük olmayacak ve formalara yazılacak olan isimler de müsabakalardan önce TFF' ye bildirilecektir."

Buna göre;

1. Turkcell Süper Ligi Kulüplerimiz ilişikte gönderilen futbolcuların forma numaralarının beyanına esas olan formları doldurup onaylayarak, 07 Ağustos 2009 Cuma günü mesai bitimine kadar Federasyonumuza göndereceklerdir.

2. Bank Asya 1. Ligi Kulüplerimiz ilişikte gönderilen futbolcuların forma numaralarının beyanına esas olan formları doldurup onaylayarak, 21 Ağustos 2009 Cuma günü mesai bitimine kadar Federasyonumuza göndereceklerdir.

3. TFF 2. Ligi Kulüplerimiz ilişikte gönderilen futbolcuların forma numaralarının beyanına esas olan formları doldurup onaylayarak 28 Ağustos 2009 Cuma günü mesai bitimine kadar Federasyonumuza göndereceklerdir.

4. TFF 3. Ligi Kulüplerimiz ilişikte gönderilen futbolcuların forma numaralarının beyanına esas olan formları doldurup onaylayarak 28 Ağustos 2009 Cuma günü mesai bitimine kadar Federasyonumuza göndereceklerdir. (Sportif Ekipman ve Reklâm Talimatı'nın 10ncu madde 4ncü bendi hükmü gereğince; TFF 3.Ligi Kulüplerimiz diledikleri takdirde, yukarıda belirtilen şartları yerine getirmek suretiyle forma numarası uygulamasına katılabilirler.)

5. Forma numaralarının Federasyonumuza bildirilmesinden sonra lisans işlemi gerçekleştirilecek olan futbolcular ile transfer edilen futbolcuların 2009 - 2010 Futbol Sezonunda hangi forma numarasını giyeceğinin yazılı olarak Bölge Müdürlüklerimize verilmesi zorunludur.

6. Her futbolcunun ayrı bir forma numarası olacaktır. Aynı forma numarasının birden fazla futbolcuya verilmesi mümkün değildir. Sonradan transfer edilecek olan futbolculara kullanılmayan numaralardan birinin verilmesi zorunludur.

7. Profesyonel Futbolcuların Statüsü ve Transferleri Talimatı'nın 4/3ncü maddesi hükmü gereğince amatör futbolcular profesyonel resmi lig ve kupa müsabakalarında oynayamayacaklarından, bu futbolcular için forma numarası bildirilmeyecektir.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*