TFFGH: Hukuksal platformda görüşeceğiz

  • Giriş : 26.07.2006 / 00:00:00

Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFGH), Türk futbolunu kaosa sürüklemek isteyenlerle hukuksal platformda gerekli mücadelenin verileceğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

"Futbol sezonunun başlamak üzere olduğu bugünlerde, hakemlerimiz de yeni sezonda son derece zor olan görevlerini layıkıyla icra edebilmek için, son derece yüksek bir motivasyonla hazırlıklarını devam ettirmektedirler.

Ne var ki son günlerde, gerek yazılı, gerekse görsel basında yer alan asılsız, mesnetsiz ve zan altında bırakıcı haber ve yorumlarla üyelerimizin yıpratılmaya çalışıldığına üzülerek tanık olmaktayız.

Hiçbir somut belgeye dayanmaksızın, konuyla ilgili hiçbir araştırma yapılmadan ve gerek derneğimizin gerekse zan altında bırakılmaya çalışılan üyelerimizin bilgi ve konuya ilişkin açıklamalarına yer verilmeden yapılan yayınları şiddetle kınıyoruz. İddia ettikleri olaylar karşısında zamanında kamuoyunu bilgilendirmeyip susan, üzerinden uzun bir süre geçtikten sonra üyelerimizi yıpratmak kastıyla yapılan bu yayınlara sebebiyet verenlerin asıl amaçlarını kamuoyunun taktirlerine bırakıyor, bu asılsız iddialarla ilgili olarak hiçbir güç karşısında etkilenmeden dürüst ve adaletli bir yönetim göstermeyi amaç edinen hakemlerimiz adına Türk futbolunu kaosa sürüklemek isteyen bu kişilerle hukuki platformda gerekli mücadelenin verileceğini kamuoyuna saygıyla bildiririz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious