TFF'ye para cezası verildi!

  • Giriş : 02.07.2008 / 15:48:00
  • Güncelleme : 02.07.2008 / 17:16:55

EURO 2008'de Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve beraberindekiler maç sonrası soyunma odasına indiği için TFF'ye para cezası verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Akreditasyon sorumlusu Cem Akdağ, Erzurum'da düzenlenen toplantıda, kulüp temsilcileri, federasyon görevlileri ve basın mensuplarına 2008-2009 Futbol sezonunda uygulanacak akreditasyon uygulaması konularında bilgi verdi.

Akreditasyon sistemini oturtmak zorunda olduklarını anlatan Akdağ, geçen yıl bazı takımlara bu konuda biner YTL para cezası verildiği hatırlatarak, ''Bu yıl akreditasyon konusundaki cezalar artacak. Bu şekilde bir otokontrol kurularak sorunları çözeceğiz'' diye konuştu.

UEFA'nın Avrupa Kupası maçları akreditasyon uygulamasından örnekler veren Akdağ, ''UEFA Avrupa Kupası maçlarından 15 gün önce akreditasyon işlemini kapattı. Cumhurbaşkanımız ve beraberindekiler milli maç sonrası soyunma odasına indiğini için TFF'ye 34 veya 35 bin euro ceza verildi'' dedi.

Saha içinde görev yapan basın mensuplarının taraftar gibi sevinmeye hakkı olmadığını da sözlerine ekleyen Akdağ, ''Kulüp görevlileri de saha içinde görev yapıyorlarsa taraftar gibi sevinemez. Akreditasyonu olan kişiler holiganlık yapamaz'' şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious