TFF'ye siyah çelenk bırakıldı!

  • Giriş : 16.05.2009 / 20:00:00

PFDK'nın kararını protesto eden taraftarlar TFF Van Temsilciliği önüne siyah çelenk bıraktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) Belediye Vanspor'a ilişkin kararını protesto eden taraftarlar ve sivil toplum örgütleri, TFF Van Temsilciliği önüne siyah çelenk bıraktı.

Belediye Başkanlığı önünde toplanan taraftarlar ile sivil toplum örgütü temsilcileri ve üyeleri, Beşyol mevkisindeki TFF Van Temsilciliği önüne kadar yürüdü.

Beşyol mevkisindeki bir iş merkezinde bulunan TFF Van Temsilciliği önüne siyah çelenk bırakan grup adına konuşan Belediye Başkanı Bekir Kaya, kararla ilgili gerekli bütün yasal işlemleri başlattıklarını bildirdi.

Kaya, Futbol Federasyonu'nun, olağan olmayan bir şekilde olğanüstü toplandığını ve takımın üç puanını sildiğini ifade ederek, şunları kaydetti:

''Takımımız 3-0 hükmen yenik sayıldı. Kesinlikle taraflı alınan bir karardır. Çünkü salı günü toplanması gereken kurul, sırf Vanspor'un başarısına tahammül etmeyen, hazmetmeyen bazı çevrelerin, bir kısım medyada köşe yazarlığı yapan zatların, bazı rakip takım lobilerinin etkisinde kalarak, takımımız aleyhinde karar aldı. Şunu bilmeliler ki bu karar sadece Belediye Vanspor'u ilgilendirmiyor. Sadece takıma verilmiş bir ceza değildir. Tüm Van halkının başarısına verilmiş bir cezadır. Bu, kesinlikle siyasi bir karardır. DTP'li belediyenin olması elbette bir faktördür. Ama ne olursa olsun, DTP'ye tepkileri olabilir, DTP'ye düşmanlık yapabilirler. Ancak bu kararla bütün Van cezalandırılmıştır.''

Van Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zahir Kandaşoğlu ise verilen kararı kınadıklarını belirterek, Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bakanlar ve yetkilileri çözüme davet ettiğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*