'The Cardigans' hayranlarıyla buluşacak

  • Giriş : 13.05.2006 / 00:00:00

Dünyaca ünlü müzik 'The Cardigans' grubu, konser vermek için Türkiye'ye geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kendilerinin Dünyada tanınıp beğenilmesinin sebeplerinden birinin şarkı sözlerinde sadece bireysel ilişkileri işlememeleri olduğunu kaydeden grubun solisti Nina Persson, aynı zamanda geleneksel kavramlar hatta politik konuları da işlediklerini belirtti.
İstanbul Histon Park Otel'de düzenlenen basın toplantısında 'The Cardigans' grubu İstanbul'da verecekleri konser ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Grubun solisti Persson, Türkiye'de konser verecek olmaktan dolayı heyecanlı olduklarını kaydetti. Persson, şarkı sözlerini yazarken klasik bireysel ilişkilerin dışına çıkmaya çalıştıklarını ve geleneksel kavramların yanısıra politika gibi konuları da vurguladıklarını anlattı. İlham almak ve müzikte yeni açılımlar kazanmak için doğu ülkelerine seyahat ettiklerini belirten Persson, bu seyahatlerin yeni kültürleri tanıma ve müziğin daha geniş bir anlatıma sahip olması açısından verimli sonuçları olduğunu ifade etti.

Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Persson, İsveç'ten çok sayıda müzik grubu çıkmasının nedeninin sorulması üzerine kendi ülkelerindeki sosyal şartların iyi durumda olduğunu anlattı. 'İşsizlik parası' uygulamasının gençleri müzik konusunda desteklediğini ve üretkenliklerini artırdığını belirten Persson, bir çok gencin bu sayede müzik yapma şansı bulduklarını vurguladı. Persson, "Sanıyorum bu biraz da 'maddi yeterlilik' ile ilgili bir konu" dedi.

Solo albüm çalışmalarının hayranlarından alacakları tepkilere göre şekilleneceğini anlatan Persson, memnuniyet derecesine göre bu çalışmaları ileriki zamanlarda sürdüreceklerini kaydetti.

Gazetecilerin İsveç Futbol Takımı'nın Dünya kupasındaki şansı ile ilgili soruyu yanıtlayan grubun Bass'çısı Seveningsson ise takımlarının defans sorunları yaşadıklarını ifade etti. Maçların bol gollü geçeceğini söyleyen Seveningsson, Almanya ile yapacakları maçların kolay geçeceğini tahmin ettiğini belirtti. Toplantıya, Grubun Solisti Nina Persson ile birlikte Bengt Lagerberg, Lasse Johansson (Akustik gitar), Peter Sevenson (Gitar), Magnus Seveningsson (Bass) katıldı.

'The Cardigans' grubu saat 21:00'de Akatlar Spor kompleksi'nde hayranlarının karşısına çıkacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious