The Guardian'dan 'dengesiz' iddialar

The Guardian'dan 'dengesiz' iddialar.12335
  • Giriş : 29.05.2008 / 00:19:00

The Guardian, Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın Avrupa Futbol Şampiyonası'nın en dengesiz takımlarından biri olarak niteledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Paul Doyle imzası taşıyan ve gazetenin internet sitesinde yer alan yazıda, milli takımın kaderinin Teknik Direktör Fatih Terim'in vereceği kararlar ve defans oyuncularının ortaya koyacağı performansa bağlı olduğu da iddia edildi.

DENGESİZ İDDİASI

Milli takımın, çoklukları ile övündüğü Allah vergisi yetenekli orta saha oyuncularının performansları açısından yetersizlik gösterdiğine işaret edilen yazıda, kaleci Volkan Demirel'in Rüştü Reçber'den kaleyi aldıktan sonra yaptığı muhteşem kurtarışları, yediği eğlenceli gollerle devam ettirmesi de 'dengesizlik' iddiasına örnek olarak sunuldu. Servet Çetin'in defansın ortasında sahanın şüphesiz demirbaş oyuncusu olduğu ve onurlu bir şekilde bu iddianın dışında kalacağı belirtilerek, Milli Takımın stoperlerinin yavaş ve topa müdahale etme konusunda anormal derecede isteksiz olduğu kaydedilen yazıda, "Bu, Türkiye'nin elemelerde maddi ve manevi olarak tutarsız sonuçlar elde etmesinin ana nedeni. Yunanistan'ı 4-1 gibi bir skorla geçtikten sonra Malta ve Norveç ile berabere kaldılar ve Bosna-Hersek'e yenildiler. Şu da var ki, Fatih Terim'in kararsızlığı, oyuncuları ve formasyonları sıkça değiştirmesi iyi bir etkide bulunmuyor. Şu anda da, Avrupa Şampiyonası için takımını belirlemiş olarak gözükmüyor." denildi.

FATİH TERİM'E ELEŞTİRİ

Milli takım oyuncuları ile ilgili analizde de bulunulan yazıda, "Evet. Terim'in ustalık isteyen bazı kararları var. Bu konuda iyimser olmak istiyorsanız, opsiyonlarda zengin. Eğer, Terim doğru tercihler yapar ve savunma oyuncuları hatasız bir oyun ortaya koyarlarsa, Türkiye, 2002 Dünya Kupası'ndaki kahramanca mücadeleyi yeniden sergileyebilir. Ve eğer, Terim yanlış kararlar verirse, Türkiye üç maçınıda kaybettiği Euro 1996'yı yeniden yaşayabilir. Terim, o zaman da teknik direktördü" sözlerine yer verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious