The Independent: Bülent Ersoy hapishane yolunda

The Independent: Bülent Ersoy hapishane yolunda.10659
  • Giriş : 19.06.2008 / 14:03:00

Popstar Alaturka' yarışmasındaki sözleri nedeniyle hakkında dava açılan Bülent Ersoy hakkında açılan dava İngiltere'nin en saygın gazetelerinden The Independent'e haber oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Ersoy'u ‘arı ısırmış dolgun dudaklı' ve uzun siyah saçlı olarak tanımlayan gazete, Ersoy'un askerle tartışmaya yabancı olmadığı, bu kez halkı orduya düşman etmekle suçlandığını yazdı.

The Independent, ‘Türkiye'nin en popüler şarkıcısı' olarak tanımladığı Bülent Ersoy'un, Türkiye'nin askerlik sistemini sorguladığı için hapishane yolunda olduğunu öne sürdüğü yarım sayfalık haberinde sanatçının jüri üyeliği yaptığı ‘Popstar Alaturka’ programında, “Oğlum olsa askere göndermezdim” sözleriyle halkı askerlikten soğuttuğu gerekçesiyle hakkından 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldığını aktarırken programdaki diyalogları detaylı olarak sayfasına taşıdı.

Ersoy'un programda kullandığı sözlerin askerliğe karşı açık olarak propaganda olarak değerlendirildiği ve bunun için 3 yıl demir parmaklıklar arkasında geçirmesinin büyük bir ihtimal olduğunu yazan gazete, Ersoy'un daha önce de Ordu ile karşı karşıya geldiğini, 1981 yılında cinsiyet değişikliğinden sonra sahneye çıktığında yine askerlerle sorun yaşadığını yazdı. Bülent Ersoy'un dün görülen davasına konseri olduğu gerekçesiyle katılmadığını aktaran gazete davanın Eylül ayına ertelendiğini yazdı.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious