The Marmara'nın 'Ebru' köpeği öldürüldü

The Marmara'nın 'Ebru' köpeği öldürüldü.8746
  • Giriş : 01.06.2009 / 20:59:00
  • Güncelleme : 01.06.2009 / 20:59:00

İstanbul Taksim'in sevimli simgelerinden olan "Ebru" isimli köpek, dövülerek öldürüldü...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Turistlerin "maskotu", gececilerin "dert ortağı" Ebru'nun "mekanı" The Marmara Oteli'nin önüydü... Ebru, uzun yıllardır bu bölgede kimseye zarar vermeden yaşamını sürdürüyordu...

Türkiye'de yaşayan hayvansever Viktor Larkhill, bir İstanbul sokak köpeği olan ve uzun yıllardır hayatını The Marmara Oteli önünde sürdüren "Ebru"ya, 29 Mayıs Cuma akşamı "sevdikleri futbolcuları taklit etmeye çalışan bir veya birkaç kişi tarafından saldırıldığını" öne sürdü.

Larkhill, köpeğin daha sonra bir veteriner kliniğine götürüldüğünü ve acil ameliyata alındığını, ancak "Ebru"nun bugün öldüğünü haber aldıklarını söyledi.

Yaklaşık 12 bin üyesi olan "Sahip Çıkalım" adlı hayvanseverlerin bir araya geldiği bir internet grubunun olayın tanıklarının aranıp bulunması için çaba gösterdiğini anlatan Larkhill, suçlulara dava açılmak istendiğini, bu nedenle olayı gerçekleştirenlerin yakalanmasına yol açacak bilgileri verene 2 bin ödül verileceğini kaydetti.

Larkhill, 29 Mayıs Cuma akşamı gerçekleşen bu olaya şahit olanların "v.larkhillgooglemail.com" adresine bilgi vermelerini istedi.

EBRU HAKKINDA İTÜ SÖZLÜKTEN

- tinerciye,ameleye havlayarak insana "ulan köpeğin de sosyetesi oluyomuş be" dedirten, sempatik hayvan.. (untouchable, 22.04.2004 23:50)

- arada sırada gümüşsuyu'na inerek yoldan geçenlerle haşır neşir olan, kapağı düzgün bir yere atmasına rağmen halktan kopmamış, hala pespaye dolaşarak sokaktaki diğer köpeklerden farkı olmadığını gösteren,delikanlı hayvan. (jellicle, 12.05.2004 14:26)

- ısınan havalarla birlikte the marmara önünde kendisine sürekli gölge yer aradığına şahit olduğum, çoğu zaman yoldan geçenleri sallamaksızın kaldırımın tam ortasında yatan ve turistler tarafından da okşanıp beslendiğini gördüğümde daha bir mutlu olduğum, insanlara saldırmak, geçen arabalara havlamak gibi magandalıklarda bulunmayan açık kahverengi güzel canlı. (dedi ki normal, 22.04.2005 01:53)

- ayazağa kampüsündeki köpeklerin örnek alması gerektiği sakin ve kişilikli köpek, the marmaranın kadrolu elemanı olsa gerek hotel ile önünden geçen halk arasında bir halkla ilişkiler müdürü gibi diyaloğu sağlayan işte bu köpektir, hafif sarı kılları, masum bakışı ve insanlara saygısı onu tanınmış biri yapmıştır. (boundless, 22.04.2005 10:22)

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*