THK 39. Genel Kurulu toplandı

  • Giriş : 25.11.2006 / 00:00:00

Türk Hava Kurumu'nun (THK) 39. Genel Kurulu bugün toplandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türk Hava Kurumu'nu 3 yıl süreyle yönetecek olan başkan, yönetim, denetim ve disiplin kurulları üyeleri, bugün toplanan Genel Kurul sonucunda seçilecek.

39. Genel Kurul, Dedeman Oteli'nde Başkanlık Divanı'nın oluşturulmasından sonra başladı. Genel başkanlık için şuan ki Genel Başkan Yusuf Güngör'ün yanında emekli Tuğgeneral Mehmet Yurdakul ve Şaban Baş aday oldu.

Yurdakul, yaptığı konuşmada delegelere seslenerek, "Bu onuru sizinle yaşamak adımlarımızı hızlandırmak en büyük vazifemizdir" diyerek adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Diğer aday Şaban Baş ise kısa konuşmasında, delegelere teşekkür etti. 2 yıldır THK Genel Başkanlığı'nı yürüten Yusuf Güngör, yaptığı konuşmada delegelere, "2 yıldır bizlere güvendiniz yetki verdiniz. Güveninize ve Türk Hava Kurumu'nun adına layık olmaya çalıştık" dedi. Güngör, yeni dönemde başkan seçildiği takdirde gerçekleştireceği projeleri anlattı.

Genel Kurul'a, Meclis Başkanı Bülent Arınç, Başbakan Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül mesaj gönderdi.

495 THK Şubesi'nden delegelerin katılacağı Türk Hava Kurumu'nun seçim sonuçları yarın belli olacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious