THK Ereğli Şubesi istifa etti

THK Ereğli Şubesi istifa etti.17101
  • Giriş : 07.07.2009 / 22:13:00

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde faaliyet gösteren Türk Hava Kurumu (THK) Ereğli Şubesinin yönetimi, görevinden istifa etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Oktay, istifanın sebebini, Genel Merkez tarafından habersiz üye kaydı yapılması ve Olağanüstü Kurula zorlanmaları olarak açıkladı.

Türk Hava Kurumu Zonguldak Ereğli Şubesi yönetimi, düzenlenen basın toplantısında, görevlerinden istifa ettiklerini açıkladı. Türk Hava Kurumu Ereğli Şube Başkanı Yusuf Oktay, basın toplantısında yürüttükleri faaliyetler hakkında önce bilgi verdi, ardından yönetim kurulu olarak istifa ettiklerini açıkladı. Başkan Oktay, Genel Merkez tarafından kendilerinden habersiz üye kaydı yapıldığını belirterek, genel kurula zorlandıklarını ifade etti.

Kurumun tüzüğünde bir boşluk olduğunu söyleyen Başkan Oktay, Genel Merkezin bu boşluktan yararlanarak üye kaydı yaptığını dile getirdi. Oktay, muhtarların da istifaya hazırlandığını söyledi. THK Ereğli Şube Başkanı Yusuf Oktay, açıklamasında şunları dile getirdi:

"Bizler Kdz. Ereğli Türk Hava Kurumu Şubesi Yönetim Kurulu olarak, yirmi yılın üzerinde şubemizi en iyi şekilde temsil etmek için büyük bir çalışma ve performans sergiledik. Son genel kurulumuz 15.03.2008 tarihinde yapılmıştır. Bilindiği gibi yönetim kurulumuz ilçemizde tanınmış ve birçok gönüllü kuruluşlarda yer almış, halkımızın yakinen tanıdığı seçkin insanlardan oluşmuştur. Başarılı olan ve başarıları genel merkezce de 2 ay önce tescil edilmiş yönetim kurulumuz bugün de tam tersi bir olayla karşı karşıya kalmıştır.

Bizce bilinmeyen, ancak genel başkanımızın kaprisleri sebebiyle büyük başarılara imza atmış yönetim kurulumuz, genel merkezce ilçemizde alternatif üye kaydı yapmış ve Safranbolu THK saymanı ilçemizde görevlendirilerek şubemize bizim dışımızda yaptıkları üyelerle olağanüstü kongreye zorlanmaktadır. Bizim şubemiz yöneticileri böyle bir olayı hak etmemiştir, bu bir komplodur. Şube yöneticileriniz hiçe sayılarak yasal ve demokratik olmayan yollarla bize alternatif yönetim oluşturmakta oldukları anlaşılmıştır. Bize yapılan bu haksızlık sebebiyle Büyük Atatürk'ümüzün kurduğu bu güzek kurumu daha fazla yıpratmamak için Türk Hava Kurumu Ereğli Şubesi Yönetim Kurulu olarak görevlerimizden istifa ediyoruz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*