THY, 29 Ekim'de kış tarifesine geçecek

  • Giriş : 21.10.2006 / 00:00:00

Türk Hava Yolları (THY), 29 Ekim 2006 tarihinden itibaren kış tarifesine geçecek. THY, iç ve dış hatlardaki uçuş seçeneklerini de zenginleştirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

THY'nin 2006 yılı içinde açılan 24 yeni hatla birlikte uçuş noktası sayısı bakımından Avrupa'nın 5. büyük havayolu şirketi konumuna geldiği belirtilen açıklamada, THY'nin iç hatta 28, dış hatta 103 noktaya uçuş gerçekleştirdiği ifade edildi.

Kış tarifesi ile birlikte getirilen bazı yenilikler ise şöyle;

Daha önceki tarife dönemlerinde sadece Ankara'dan uçulan Adıyaman, Ağrı, Batman, Erzincan, Elazığ, Kahramanmaraş, Kars, Şanlıurfa, Mardin ve Muş'a İstanbul'dan da direkt seferler planlandı.

Ankara, İzmir, Antalya ve Adana'ya yapılan uçuşlar artırılarak yolculara saat başı uçuş seçenekleri sunuldu.

Gaziantep Havalimanı'ndaki pist bakım çalışmalarının tamamlanmasının ardından 1 Ekim 2006 tarihinden itibaren Sabiha Gökçen - Gaziantep direkt seferleri başlatılmıştı, Ankara-Gaziantep seferleri de günlük hale getirildi. Kış tarifesinde de uygulama aynı şekilde devam edecek.

Türk Hava Yolları'nın yurt dışı uçuş noktalarının birçoğunda seferler artırılarak, günlük uçulan nokta sayısı çoğaltıldı.

Singapur, Bangkok ve Hong Kong seferlerinin direkt uçuş olarak planlanması sonucu arz edilen kapasite 2 katına çıkarıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious