THY, ABD yolcularını uyardı

  • Giriş : 11.08.2006 / 00:00:00

THY'den ABD'ye seyahat edecek yolculara güvenlik uyarısı yapıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Buna göre, yolcular el bagajlarında parfüm ve benzeri eşyalar taşıyamayacak, sadece süt, bebek maması ve ilaç gibi maddeleri alabilecekler.
THY'den yapılan açıklamada, dünyadaki terör alarmı nedeniyle Amerika Ulaşım Güvenliği Dairesi'nin (TSA) duyurusu ile ABD'ye yapılacak uçuşlarda yeni güvenlik önlemleri uygulanacağı bildirildi. Buna göre, yolcular yanlarında (el bagajlarında) sıvı ürün olarak sadece yanlarında seyahat eden çocuklara ait bebek maması, süt veya meyve suyu gibi ürünleri, kendi isimleri yazılı bir reçetede belirtilen ilaçları, ensülin, astım gibi hayati önem taşıyan reçetesiz ilaçları bulundurabilecekler.

Bu ürünlerin dışında yolcuların herhangi bir sıvı veya jel ürünü (şampuan, güneş losyonu, hertürlü krem, diş macunu, saç jöleleri dahil) yanlarında bulundurmaları yasaklandı. Bu tip ürünler ancak uçağın bagaj bölümüne verilen bavullarda/çantalarda taşınabilecek. Bu güvenlik uygulamalarının tüm yolcuları kapsadığını açıklayan THY, ayrıca son güvenlik noktasından sonra satın alınan tüm sıvı ürünlerin de bu alanlarda tüketileceğini ve hiçbir şekilde uçağa götürülmeyeceğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious