THY, acente tahsilat sistemi başlattı

THY, acente tahsilat sistemi başlattı.8933
  • Giriş : 18.04.2009 / 15:03:00

Türk Hava Yollarının (THY), acente tahsilat sistemi için test uygulaması başlattığı bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


THY Basın Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, son günlerde bazı basın yayın organlarında yer alan ''THY'nin acente tahsilat sistemiyle ilgili haberlerin eksik bilgiden kaynaklandığı ve bu nedenle farklı yorumlara neden olduğu'' kaydedildi.

Açıklamada, THY'nin, modern bankacılık ürünleriyle ilgili bazı araştırmalar ve testler yaptığı belirtilerek, şöyle denildi:

''Bu amaçla söz konusu ürünleri sunan aralarında Garanti Bankası, Akbank, Aktifbank, TEB, Yapı Kredi Bankası, İş Bankası ve HSBC'nin de dahil olduğu çok sayıda banka ile aynı anda pilot uygulamalar gerçekleştirilmektedir.

Acente tahsilat sistemiyle ilgili yapılan pilot uygulama için yaklaşık 50 acente 10'lu gruplar halinde farklı bankalarla çalışma için yönlendirilmiştir. Yapılan uygulama sadece test çalışması olup, acente tahsilat sistemi için bu aşamada alınan bir karar bulunmamaktadır. Ayrıca bu uygulama için THY'nin bir ücret ödemesi de söz konusu değildir.''

Açıklamada, rekabetçi ortamı oluşturmak için yapılan çalışmalar sonucu THY'nin menfaati çerçevesinde çalışılacak banka ya da bankaların belirleneceği belirtilerek, ''Uygulamalar halihazırdaki tahsilat sistemini etkilememekte olup, zaman içerisinde diğer birçok banka da bu çalışmalara dahil edilecektir'' bilgisi verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*