THY, Batum'a uçacak

THY, Batum'a uçacak.9483
  • Giriş : 26.05.2007 / 13:00:00
  • Güncelleme : 26.05.2007 / 13:22:43

THY, Gürcistan'ın başkenti Tiflis'ten sonra Batum'a da tarifeli seferlere başlayacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

THY Basın Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamada, 3 frekans olarak planlanan hatta seferlerin, salı, perşembe ve cumartesi günleri karşılıklı olarak gerçekleştirileceği belirtildi.

Açıklamada, İstanbul'dan Batum'a seyahat edecek yolcuların, vergiler hariç 59 YTL'ye uçabileceği, tanıtım amaçlı başlatılan kampanyanın bir ay boyunca devam edeceği bildirildi.

Türkiye ile Gürcistan arasında imzalanan ikili anlaşma gereği, Türk vatandaşlarının, Batum Havaalanı'ndan pasaportları olmasa dahi Türkiye Cumhuriyeti nüfus kimlikleri ile seyahat edebilecekleri ifade edilen açıklamada, Doğu Karadeniz bölgesindeki vatandaşlara uçuş kolaylığı sağlamak amacıyla Hopa'da bir yolcu terminali kurulacağı ve yolcuların Hopa terminalinde check-in işlemlerini yaptırabilecekleri belirtildi.

Açıklamada, check-in sonrası HAVAŞ tarafından özel olarak tahsis edilmiş otobüsler ile Batum Havaalanı'na taşınacak yolcuların, pasaport yerine Türkiye Cumhuriyeti nüfus kimliklerini bulundurmalarının yeterli olacağı bildirildi.

Uygulamanın, Hopa Terminali'nin hizmete açılmasıyla başlayacağı ve terminal açılıncaya kadar Batum yolcularının, pasaportları ile seyahat edecekleri kaydedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious