THY, Cakarta seferlerine başlıyor

THY, Cakarta seferlerine başlıyor.8088
  • Giriş : 30.06.2009 / 14:14:00

Türk Hava Yolları (THY) 20 Temmuz'dan itibaren Endonezya'nın başkenti Cakarta'ya haftanın 5 günü sefer düzenleyecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, daha önce İstanbul-Singapur arasında karşılıklı gerçekleştirilen seferlerin, bu tarihten itibaren İstanbul-Singapur-Cakarta şeklinde düzenleneceği bildirildi.

Uçuşların, Pazartesi, Salı, Perşembe, Cuma ve Pazar günleri saat 20.50'de İstanbul'dan kalkış şeklinde gerçekleştirileceğinin kaydedildiği açıklamada, seferlerin Endonezya'nın da içinde bulunduğu D-8 ülkeleriyle ekonomik ve ticari ilişkilere önemli katkı sağlayacağı vurgulandı.

Sivil Havacılık Genel Müdürü Ali Arıduru'nun 2011 yılına kadar D-8 Havacılık Çalışma Grubu Başkanlığı'na seçildiğinin de hatırlatıldığı açıklamada, şunlar kaydedildi:

''Bölgesel İşbirliği Projesi çerçevesinde Akdeniz Traceca ve KEİ ülkelerinin yanı sıra D-8 ülkeleri ile de Sivil Havacılık Genel Müdürleri toplantısı düzenleyerek, Çalışma Grubu Başkanlığına seçilen Sivil Havacılık Genel Müdürülüğü, Endonezya'nın yanı sıra Malezya, Nijerya, Mısır, İran, Bangladeş ve Pakistan gibi diğer D-8 ülkeleri ile işbirliğini en üst düzeye çıkarmayı hedefliyor.

Nüfusu toplamda 900 milyon olan ve havayolu ile yapılan yolcu taşımacılığı 250 milyonu aşan D-8 ülkelerinin ticaret hacmi uçak bakım, onarım ve kargo taşımacılığı eklendiğinde 185 milyar doları buluyor. Bu ülkelere düzenlenen seferlerin artırılması ve işbirliğinin geliştirilmesi yoluyla ilk etapta bu rakamın yüzde 10'u olan 18.5 milyar dolarlık kısmının Türkiye'ye kazandırılması planlanıyor.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*