THY, Çin'de 7. yılını kutluyor

  • Giriş : 19.05.2006 / 00:00:00

19 Mayıs 1996 yılında Çin'e ilk seferini düzenleyen Türk Hava Yolları (THY) bugün 7. yıl dönümünü düzenlediği bir etkinlikle kutladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çok sayıda davetlinin katıldığı resepsiyonda THY Çin Müdürü Melih Topuz burada bir konuşma yaptı. Ardından söz alan Çin havayolları ve turizm acenteleri temsilcileri THY ile çalışmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. Davetlilere THY'nin bir sinevizyon gösterisi izletildikten sonra resepsiyona katılan Türkiye'nin Pekin Büyükelçisi Oktay Özüye tarafından günün adına hazırlanan bir pasta kesildi.

Davetlilere yemek ikram edilmesinin ardından resepsiyona katılanlar arasından Türkiye'ye bedava tatil yapma kurası çekildi. Erguvan Turizm ve Aristo Turizm tarafından Türkiye'de kalma masrafları karşılanacak talihliler memnuniyetlerini dile getirdi.

Resepsiyonun ardından Türk basın mensuplarına bir açıklama yağan Melih Topuz, Air China ve Çinli acenteler ile olan işbirliği sonucunda yolcu ve kargo sayısın her geçen gün arttığını söyledi. Geleceğe umutla baktıklarını kaydeden Topuz, Çinli yolcuların THY'den duyduğu memnuniyet bizi de memnun etmektedir'' dedi. Topuz, bunun ileriye bakış açılarını zenginleştirdiğini belirtti. Topuz, Çinli yolculara yönelik yapılan servis ve uçuş kalitesinin her zaman Çinliler tarafından takdirle karşılandığını ifade etti.

THY, Çin uçuşlarında 2004'te ortalama 105 bin yolcuya hizmet verirken, 2005'te bu rakam 131 bine çıktı. 2006 yılı hedefinin ise 170 bin yolcu olduğu kaydedildi.

2004 yılında yapılan sözleşmelerin ardından 2005'te filoya katılmaya başlanan 59 yeni nesil Boeing ve Airbus uçaklarıyla THY yeni dünyanın en az bagaj kaybeden havayolu şirketi olma ünvanına sahip bulunuyor

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious