THY Avrupa'da dördüncülüğe koşuyor

THY Avrupa'da dördüncülüğe koşuyor.9483
  • Giriş : 22.04.2007 / 00:00:00

THY Genel Müdürü Temel Kotil, dün şirketin fiyat politikasına ve gelecek planlarına ilişkin dikkat çekici açıklamalar yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Havacılık sektörü bakımından en düşük sezon olmasına rağmen 2007’inin ilk çeyreğinde iç ve dış hatlarda yüzde 70 doluluk oranını tutturduklarını belirten Kotil, şunları söyledi: “Geçen yılı yüzde 68,4 doluluk oranı ile tamamlamıştık. Bu yılın ilk çeyreğinde yakalanan yüzde 70 doluluk oranı bizim için iyi bir rakam. İlk çeyrekte bu rakama ulaşmamız yıl sonunda yüzde 74’e ulaşacağımızı gösteriyor. Bu da bütçe rakamlarının üzerinde çıkıyor. Bugün THY, Avrupa’daki ilk 10 hava yolunun arasında sekizinci sıradadır. Bu yılki büyümeye bakarsak önümüzde 4 hava yolu var. Bu 4 havayolu ile aramızdaki fark yüzde 60’a düştü. Yüzde 30 büyüyen bir şirket olduğumuz için 2009’da Avrupa’nın dördüncü büyük havayolu olacağımızı söyleyebiliriz.”

THY’nin 2006’da 24 hat açarak dünya rekoru kırdığını da ifade eden Kotil, Gittikçe yayılan bir havayolu olduklarını belirtti. Kotil, “İki yıl önce 640 olan pilot sayısını 1200’e çıkardık. Bununla büyümemizi garanti etmiş olduk. Bizimle kimse rekabet etmese bile bilet fiyatlarını düşük tutmak istiyoruz. Çünkü biz büyümek istiyoruz. Büyümek için de uygun fiyat sunmamız gerekiyor. Kendi kendimizle rekabet ediyoruz” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious