THY Avrupan'nın en hızlı büyüyen şirketi

  • Giriş : 24.11.2006 / 00:00:00

Eylül ayı raporlarında THY, Avrupa'nın en hızlı büyüyen havayolu şirketi oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Avrupa Havayolları Birliği'nin Eylül ayı raporuna göre THY, yüzde 23.5'lik yolcu artışıyla birinci sırada yer aldı. Ocak-Eylül döneminde ise bir önceki yıla göre toplam tarifeli seferlerde yüzde 19.5 oranındaki yolcu sayısı artışıyla THY 3'üncü sırada yeraldı.

Türk Hava Yolları, Avrupa Havayolları Birliği'nin (Association Of European-AEA) 2006 yılının ilk 9 aylık verilerini açıkladı. THY'den yapılan yazılı açıklamaya göre yolcu sayısını en fazla artıran şirket THY oldu. Şirket, binde 4.3'lük bagaj kayıp oranıyla en az bagaj kaybeden şirket olurken, yüzde 86.5 zamanında kalkış oranı yakalayarak da en büyük 10 havayolu şirketi arasında birinci oldu.

Lufthansa, British Airways, AirFrance, KLM, Iberia gibi Avrupa'nın büyük havayolu şirketlerinin de üye olduğu Avrupa Havayolları Birliği'nin verilerine göre 2006 yılı Eylül ayı itibariyle yüzde 23.5 artış ile THY yolcusunu en fazla artıran şirket oldu. Ocak-Eylül döneminde bir önceki yıla göre toplam tarifeli seferlerde yüzde 19.5 oranındaki yolcu sayısı artışıyla THY 3'üncü sırada yeraldı.

Birliğe üye olan 31 havayolu şirketinin tamamı dikkate alındığında zamanında kalkış kriterlerinde THY 28 şirketi geride bırakarak 3. sırada yer aldı.77.6 oranında ortalaması bulunan birlik havayollarına karşı THY yüzde 86.5 ortalama yakalamayı başardı.

Bagaj kayıp oranları diğer havayolu şirketlerinde binde 16.7 civarında bulunurken, THY Ocak Eylül 2006 döneminde binde 5.1'lik kayıp oranıyla 2. sırada yer aldı

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious