THY bazı hatlarda sefer artıracak

THY bazı hatlarda sefer artıracak.8933
  • Giriş : 28.01.2009 / 11:55:00

Türk Hava Yolları (THY), daha geniş ulaşım ağı stratejisi doğrultusunda bazı yurt dışı ve içi uçuş noktalarındaki sefer sayılarını artıracak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

THY Basın Müşavirliği'nden yapılan açıklamaya göre, son 5 yılda 35 yeni uçuş noktasına sefer başlatan THY, yurt dışında 9 noktada, yurt içinde ise 2 noktada sefer artışı yapma kararı aldı.

Yurt içinde Kahramanmaraş ve Van'a yapılan seferlerini arttıran THY, yurt dışında Hindistan'da Yeni Delhi ve Mumbai, Avrupa'da Brüksel, Venedik, Helsinki, Basel ve Dublin, Orta Doğu'da Kuveyt, Afrika'da da Addis Ababa'ya daha fazla sefer düzenleyecek.

Buna göre, haftada 5 frekans uçulan Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi ve haftada 3 kez gerçekleştirilen Mumbai seferleri, 2 Şubat 2009 tarihinden başlayarak haftanın her günü yapılacak.

Belçika'nın başkenti Brüksel'e düzenlenen seferler, 2 Mart 2009 tarihinden itibaren haftada 17'den 21'e çıkarılırken, İtalya'nın turizm kenti Venedik, Finlandiya'nın başkenti Helsinki ve İsviçre'nin sanat merkezi Basel ve İrlanda'nın başkenti Dublin'e yapılan seferler de her gün gerçekleştirilecek.

Yeni tarife Venedik ve Basel'de 3 Martta, Helsinki'de 5 Martta, Dublin'de 29 Martta başlayacak.

THY, halen Venedik, Helsinki ve Dublin'e haftada 5, Basel'e ise 4 sefer düzenlenliyor.

Orta Doğu'da Kuveyt'e haftada 4 gün uçan THY, İstanbul-Kuveyt hattında 7 Mart 2009 tarihinden itibaren haftada 5 sefer düzenleyecek.

Afrika ülkesi Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa'ya yapılan seferlerde de haftada 4 olan frekans sayısı 7 Mart 2009 tarihinden itibaren 5'e yükseltildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*