THY binasındaki rehin alma olayı sona erdi

THY binasındaki rehin alma olayı sona erdi.41490
  • Giriş : 29.01.2008 / 17:27:00
  • Güncelleme : 01.09.2016 / 04:52:33

Güvenlik görevlileri tarafından ikna edilen Zafer Ç. teslim oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürlüğüne gelerek bir kadını rehin alan kişinin, ikna edilerek etkisiz hale getirilmesi için polis ekiplerinin çabalarının sürdüğü bildirildi.

Bakırköy Yeşilköy'deki genel müdürlük binası önüne gelen ve buradaki iş geliştirme bölümünde çalıştığı belirtilen Zafer Ç., bir süre sonra içeri girerek bodrum kata indi.

Bodrum kattaki THY çalışanlarına satış yapılan ve içerisinde bir kantin de bulunan kooperatif bölümüne geçen Zafer Ç., ardından içeride çalışan ve soyadı henüz belirlenmeyen ''Pınar'' isimli bir kadın ile diğer 2 çalışanı silahla etkisiz hale getirerek rehin aldı.

Saldırgan bir süre sonra kadın ile konuşmak istediğini ifade ederek, diğer 2 kişiyi serbest bıraktı.

Serbest kalan kişilerin durumu yetkililere bildirmesi üzerine, Özel Harekat, Çevik Kuvvet ve Asayiş şube ve ilçe emniyet müdürlüklerine bağlı ekipler bölgeye sevk edildi. Olay yerine gelerek binaya giren ''Özel Harekat'' timleri ile diğer polislerin, aynı binada çalışan ve kısa süre sonra emekli olacağı belirtilen Zafer Ç.'yi ikna ederek etkisiz hale getirme çabaları devam ediyor.

Diğer polislerin de genel müdürlük binası çevresinde aldığı güvenlik önlemleri sürüyor.

Türk Hava Yolları (THY) Genel Müdürlük binasında meydana gelen rehin alma olayı sona erdi. Güvenlik görevlleri tarafından ikna edilen Zafer Ç. isimli silahlı THY çalışanı gözaltına alındı. Zafer Ç., ilk sorgusu yapılmak üzere havalimanı polis merkezine götürüldü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious