THY eğlencede Avrupa üçüncüsü

THY eğlencede Avrupa üçüncüsü.8933
  • Giriş : 19.09.2008 / 14:24:00

THY, dünyanın en saygın denetleme ve danışmanlık kuruluşlarından Skytrax ve WAEA tarafından, uçak içi eğlence hizmetlerine yönelik yapılan derecelendirmede üçüncü oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamada, bu yıl 20'incisi düzenlenen ve uçak içi eğlence hizmetlerine yönelik olarak 7 ayrı kategoride verilen ''Avion Ödülleri''nin sahiplerini bulduğu ve THY'nin üçüncülüğe layık görüldüğü bildirildi.

Derecelendirmenin, Skytrax ve WAEA ortaklığında kurulan web sitesi kanalıyla dünyanın dört bir yanından uçak yolcularının katıldığı oylama sonucunda yapıldığına işaret edilen açıklamada, bunun hizmet kalitesini arttırmayı başlıca hedeflerden biri olarak benimsemiş olan THY için ayrıca önem taşıdığı vurgulandı.

Açıklamada, THY'nin filosunda bulunan A330 ve modifikasyonu tamamlanmış olan 5 adet A340 tipi uçakta kabin içi eğlenceye yönelik AVOD dijital sistemini uygulamaya koyduğu belirtildi. Yolcuların, bu sistemle Business Class'ta uzaktan kumanda, ekonomi sınıfında ise uzaktan kumanda veya dokunmatik ekran yardımıyla istedikleri uygulamayı seçebildikleri kaydedildi.

Uçaklardaki sistemlerde ''iletişim'' başlığı altında yer alan uygulamalarla, kısa mesaj ve elektronik posta gönderimi ve alımı imkanı sağlandığına dikkat çekilen açıklamada, ayrıca İstanbul'a gelmekte olan ve bağlantılı seferi bulunan yolcular için kapı numarası bilgisi verildiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca, sistemde yer alan ve saat başı güncelleştirilen, ekonomi, magazin, finans ve Hava Durumu haberlerinin metin halinde yolculara sunulduğu kaydedildi.

''Bilgi'' başlığı altında yer alan uygulamalarda, filo, kargo, Miles&Smiles özel yolcu programı, destinasyon rehberi, Türkiye bilgi rehberi, yolcu anketi, havaalanı haritası, uçuş haritası, uçuş kamerasının yer aldığı ve tüm yolcuların bu uygulamayla iniş ve kalkışı izleyebildikleri de ifade edildi.

Açıklamada, ''eğlence'' başlığındaki uygulamada ise klasik, vizyon, uluslararası ve çocuk filmlerinden oluşan 30 film, dizi, belgesel, çizgi filmden oluşan 40 kısa program kanalı, her tarz müziğin yer aldığı 250 CD'lik albüm, 17 adet oyun kanalı, sesli kitap ve duty free alışveriş seçeneklerinin bulunduğu hatırlatıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*