THY uçağı arıza nedeniyle rötar yaptı

THY uçağı arıza nedeniyle rötar yaptı.10830
  • Giriş : 26.08.2007 / 15:40:00

THY'nin Konya-Kopenhag seferini yapan Boing 637 yolcu uçağı, dün akşam kalkış öncesi yapılan son kontrollerinde ortaya çıkan arazı nedeniyle rötar yaptı. Arızanın giderilmesiyle uçak sabah saatlerinde kalkabildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Edinilen bilgiye göre, gece saat 23.30'da Konya'dan Kopenhag'a havalanacak THY'ye ait Boing 637-800 sayılı yolcu uçağı, havalanmadan hemen önce pilotlar tarafından yapılan son kontrollerde bir parçasında arıza olduğu tespit edildi.

Konya Havaalanı Harekat Koordinatörü Günay Esen, uçağın yakıt pompasında bir arıza olduğunu ve bunun giderilmesi için Ankara'dan bir araçla parça gönderildiğini söyledi.

Durum Ankara'ya bildirilip, pompada oluşan hasarın giderilmesi için parça istendi. İstenilen parça Konya'ya ticari araçla getirildi.

Gelen parçanın yerine takılması işleminin de tamamlanmasından sonra Kopenhag uçağı, ancak sabah saat 05.00'da havalanabildi.

Geceyi havaalanında geçirmek zorunda kalan aralarında çocukların da bulunduğu 163 yolcu, zaman zaman yere serdikleri elbiselerinin üzerinde yattı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious