THY uçağı arızalanınca Elazığ'dan kalkamadı

THY uçağı arızalanınca Elazığ'dan kalkamadı.9483
  • Giriş : 27.05.2007 / 21:30:00

Türk Hava Yollarının (THY), Elazığ-Ankara seferi, uçakta meydana gelen arıza nedeniyle iptal edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Uçaktaki bir kişi fenalık geçirdi.

Saat 14.00'de Elazığ'a inmesi gereken Ankara-Elazığ seferini yapan TK-673 sefer sayılı uçak, yaklaşık 1 saat gecikmeyle Elazığ Havaalanı'na geldi. Uçaktaki yolcular indikten sonra Elazığ'dan Ankara'ya gidecek yolcular uçağa bindi. Ancak bir süre sonra uçak arızalandığı gerekçesiyle uçaktaki yolcular indirildi. Bekleme salonunda yaklaşık 4.5 saat bekleyen yolculardan bazıları duruma tepki gösterdiler.

THY Elazığ Satış Müdürü Erkan Dağdelen AA muhabirine yaptığı açıklamada, uçağın arızasının giderilemediğini, Elazığ-Ankara seferinin iptal edildiğini söyledi. Dağdelen, yolculardan bazılarını Malatya-İstanbul seferini yapacak THY uçağına bindirmek için Malatya'ya kara yoluyla ulaştırdıklarını, bazı yolcularınsa biletlerini yarınki sefer için ertelediklerini kaydetti.

BİR YOLCU FENALAŞTI

Bu arada, uçağın arızası giderilmeye çalışıldığı sırada uçakta daha önce solunum rahatsızlığı bulunduğu belirtilen Razi Talu (66) isimli vatandaş fenalaştı. Talu'ya alanda bulunan 112 sağlık ekipleri müdahale etti. Yetkililer, Talu'nun yarın Ankara'da ameliyat olması gerektiğini, uçak gecikince panik ve stres nedeniyle fenalaştığını, ancak durumunun iyi olduğunu belirttiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious