THY uçağı pist üzerinde arızalandı

THY uçağı pist üzerinde arızalandı.8108
  • Giriş : 26.06.2009 / 16:22:00

İstanbul'dan Ankara'ya hareket eden Türk Hava Yolları (THY) uçağı pistten havalanmak üzereyken arızalandı. Kaptan pilotun ani fren yapmasıyla savrulan uçak pist sonunda güçlükle durabildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Alınan bilgiye göre THY'nin Airbus 321 tipi uçağı, yolcularını aldıktan sonra saat 10.00'da Ankara'ya hareket etmek üzere Atatürk Havalimanı pist başına geldi. SP Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'un da bulunduğu uçak kalkış için hızlanmaya başladı. Ancak bir süre sonra göstergeler teknik arıza sinyali verdi. Kaptan pilotun ani fren yapması üzerine uçak kısa süre savrularak pist sonuna doğru güçlükle durabildi. Bu arada yolcular arasında panik yaşandı. Uçak kontrol için hangar bölgesine çekilirken yolcular otobüsle tekrar terminale alındı.

Aksayan seferin tamamlanması için THY görevlileri yeni bir uçak hazırladı. Geciken Ankara seferi saat 12.00'de yapılabildi. Parti yetkilileri Numan Kurtulmuş'un Avustralya seyahatinin ardından çarşambadan bugüne İstanbul'da olduğunu bugün de genel merkez toplantısı için Ankara'ya gittiğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*