THY uçağında yaralanan 7 yol İstanbul'da

THY uçağında yaralanan 7 yol İstanbul'da.8088
  • Giriş : 26.02.2009 / 21:25:00

Kaza yapan THY uçağında yaralanan 7 yolcu, THY'nin tarifeli uçağıyla İstanbul'a getirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Amsterdam'dan havalanan ve içinde kazada yaralanan 7 yolcunun da bulunduğu THY'nin ''Kırşehir'' adlı tarifeli uçağı, saat 16.20'de Atatürk Havalimanı'na indi.

Boeing 737-800 tipi uçak, 221 numaralı körüğe yanaştırıldı. Yolcular ve bazı hafif yaralılar körükten geçerek alanın içine alındı.

Uçağa yanaştırılan bir asansör ambulans ise el ve kolları kırık olduğu belirtilen bir yaralıyı tekerlekli sandalyeyle alarak, hastaneye götürdü.

Türk Hava Yolları (THY) uçağının Amsterdam'a inişi sırasında düşmesi sonucu yaralanan yolculardan 7'si, İstanbul'a getirildi. İsimleri açıklanmayan 7 yolcuyu taşıyan THY uçağı, saat 16.21 sıralarında Atatürk Havalimanı'na iniş yaptı.

Yetkililerden alınan bilgiye göre 5 kazazede daha bu akşam İstanbul'a getirilecek. İstanbul-Amsterdam seferini gerçekleştirirken dün inişe geçtiği sırada kaza yapan Türk Hava Yolları (THY) uçağında bulunan ve İstanbul'a getirilen 7 yolcunun isimleri açıklandı.

THY Basın Müşavirliğinden alınan bilgiye göre, THY'nin ''Kırşehir'' adlı uçağıyla Amsterdam'dan İstanbul'a getirilen 2'si İran uyruklu 7 yolcunun isimleri şöyle:

''Muhammad Mirzaik, Kerem Uzel, Kenan Eke, ilhan Gücüyener, Volkan Dağsan, Cem Mert ve Yousha Radparva.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*