THY uçakların iç dizaynını kendisi yapacak

THY uçakların iç dizaynını kendisi yapacak  .14044
  • Giriş : 04.03.2008 / 17:26:00

THY Teknik AŞ Genel Müdürü İsmail Demir, Türk Hava Yollarının (THY) filosundaki Airbus uçakların iç dizaynını bundan sonra kendilerinin yapacağını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İsmail Demir, iç dizaynını yeniledikleri Airbus A340 tipi ''Diyarbakır'' uçağında basın toplantısı düzenledi.

THY filosundaki uçakların iç yenileme çalışmalarının bundan sonra THY Teknik AŞ tarafından yapılacağını ifade eden Demir, uçakların iç dizayn çalışmalarının THY personeli tarafından yapıldığı zaman maliyetin düştüğünü kaydetti.

Yenileme çalışmalarında yolcu memnuniyetini arttırmak için çaba sarf ettiklerini, yenilenen uçaklarda kabin için konforu en üst seviyeye çıkarttıklarını kaydeden Demir, şunları söyledi:

''Airbus A 340 tipi uçakların kabin içinin dönüştürülmesiyle ilgili proje devam ediyor. İlk 2 uçak Air France tesislerinde yapıldıktan sonra üçüncü uçağı Türkiye'de THY Teknik tesislerinde tamamen mühendislerimizin, kendi personelimizin emeğiyle yaptık. Arkadaşlar başarıyla tamamladılar ve tüm testlerden geçti, tam not aldı. Uçağımız uçuşa hazır, bundan sonra bu tür işlemleri burada rahatlıkla yapabilecek durumdayız. Geri kalan dört uçağında iç yenilenmesini burada yapabileceğiz.''

Demir, yenileme kapsamında koltuklara yerleştirilen monitörden, yolcuların isteğine göre seçebileceği eğlence, oyun ve bilgi sistemlerinden yararlanabileceğini belirterek, ''Uzun yolculuklarda yolcularımızın canı sıkılmayacak, bilgi, eğlence amaçlı sistemlerimizi kullanabilecekler'' dedi.

İsmail Demir, THY filosundaki bütün uçakların kendileri tarafından yenilenebileceğini dile getirdi.

Yenilenen ''Diyarbakır'' adlı uçakta bütün koltukların değiştirildiğini ve 160 derece yatar duruma getirildiğini belirten Demir, uçağa haberleşme radar antenleri takıldığını, bu sayede cep telefonundan mail ve SMS atılabileceğini sözlerine ekledi.

-YENİ DİZAYNDA NELER VAR?-

Airbus A340'ların yeni kabin içi dizaynlarında, yolcuların rahatının yanı sıra eğlenceli bir seyahat geçirmeleri de ön planda tutuluyor.

Yüksek konfora sahip koltukların arkasında büyük TV monitörleri bulunuyor. Eğlence paketi içinde ise müzik eserleri, 70 film, çocuklar için 30 çizgi film ve canlı yayınlanan haberlerin yazılı hali yer alıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious