THY'de 'soğansız' lahmacun dönemi

THY'de 'soğansız' lahmacun dönemi.8249
  • Giriş : 04.11.2008 / 11:29:00

Türk Hava Yolları tarihinde bir ilke imza atıyor. Yemek menüsü tam alaturka işi oldu. Yolcular uçarken lahmacun yiyebilecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türk Hava Yolları, tarihinde bir ilke imza atıyor. Özellikle yurt dışı seferlerde lahmacunlu menü verilecek. Lahmacun uçak kabininde koku yapmaması için soğansız olacak.

Türk Hava Yolları, (THY) 75. yılında uçaklarından, personel kıyafetlerine kadar yeniliğe giderken yemek mönüleri de aralarında lahmacun'un bulunduğu yepyeni lezzetlere kapısını araladı.

MENÜDE NELER VAR?

Özel olarak üretilen lahmacunlar soğansız olacak ve uçakta ısıtıldıktan sonra servis edilecek. THY'nin 75 yıl mönüsüne ayrıca patlıcan musakka, zeytinyağlı dolma da eklendi. THY dış hat uçaklarında bugüne kadar genellikle balık ya da et ağarlıklı menüler sunuluyordu. Lahmacunlu mönü de ise salata ve tatlı da olacak.

75 yıl önce 1933'de 5 uçaktan oluşan filoyla kurulan Türk Hava Yolları (THY), bugün 102 uçaktan oluşan filosuyla, 107 yurtdışı, 32 yurt içi olmak üzere dünyada 140 noktaya uçan, dünya markası bir havayolu şirketi konumuna ulaştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*